WF herstelde huidschade van "Svanö" Een aanzienlijke huidschade repa reerden wij aan de 19.000 dwt me tende Finse bulkcarrier "Svanö". Bovendien werden een dwarsschot en diverse webs in de voorste bal last deeptank vernieuwd. In totaal kwam dit karwei neer op het vervan gen van circa 60 ton staal. Tijdens het verblijf aan de werf ver wisselde het schip tevens van eige naar. Onder de nieuwe naam "Ener gy Searcher" zette het koers naar het Verre Oosten om daar tot boor- schip te worden omgebouwd. 12 De oude stuurmachine In onze machinefabriek werden alie acht deepwell-pompen van de ladingtanks geheel gereviseerd en tevens werden wijzigingen en reparaties uitgevoerd aan de ladingleidingen aan dek. Dit laatste om tot een nog veiliger bedrijfsvoering van het leidingsysteem te komen. Dit pijpwerk diende aan hoge kwaliteitseisen te voldoen. Na in on ze fitterij te zijn voorbewerkt, werden de pijpen aan boord pas ge maakt en vastgelast. De grondlagen werden volgens de Argon-arc methode aangebracht, terwijl de sluitlagen electrisch werden ge last. Rondom de plaatsen waar gelast werd, plaatste men tenten ter bescherming tegen vocht en wind, daar deze de kwaliteit van de las nadelig beïnvloeden. Ter controle werden van alle gemaak te lassen röntgenfoto's genomen. Voor de lassers was deze klus extra pittig, omdat zij vaak op moeilijk bereikbare plaatsen moest werken. IMCO-eisen Tevens voerde WF een aantal werkzaamheden uit in verband met het voldoen aan de nieuwe IMCO-eisen. Zo instaleerden wij een nieuwe stuurmachine met helmstok en roerdrager. Bovendien werden de ventilatiesystemen uitgebreid voor een nog betere be veiliging tegen explosiegevaar en ook werd een compleet nieuw sproeisysteem aangebracht, dat gevoed wordt via een aparte pomp in de machinekamer. Met dit systeem kunnen alle accommodatie- en bedieningsruimten bij het vrijkomen van gas met water besproeid worden om zodoende een afscherming te gen de schadelijke invloeden van het gas te verkrijgen. Een bijzon der accuraat karwei was het testen en afstellen van een groot aantal veiligheidskleppen en afsluiters. Het gas wordt onder een lage druk (0,25 atmosfeer) vervoerd. De veiligheden voor de lading tanks staan afgesteld op 0,3 atmosfeer. Allerlei andere pijprepara ties, ketelsurvey, schroef en as, dokken en verven en het aanbren gen van nieuwe hydraulische pompen voor het ankerspil comple teerden deze interessante en gevarieerde reparatie-opdracht.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 14