Veiligheidsinspecteur A.A. Potuyt zei het bedrijf vaarwel 15 De jubilarissen Huisman (rechts) en Van leien voor het eerst oog in oog kend voegt hij eraan toe: "ge lukkig heb ik zelf nog geen last van vermoeidheidsverschijnse len. Mijn werk is altijd één van mijn hobbies geweest. Ik doe het nog steeds met veel plezier". Hij is er trots op dat zijn zoon (hij heeft vier doch ters en één zoon) voor hetzelf de vak gekozen heeft. "Die werkt nu in het NLR-lab in de Noordoostpolder". Vervroegd Voor hen beiden komt het eind van een lange WF-loopbaan in zicht. Ze kijken positief tegen dat moment aan. De heer Van leien: "Als het enigszins aan trekkelijk is, ga ik vervroegd weg. Het is mooi geweest. Sa men met m'n vrouw ga ik vaak naar Zeeland. We hebben er een caravan staan. Lekker in de natuur en een beetje vissen en zo. De lucht is er nog heer lijk fris. Anders dan in Rotter dam. Op de Strevelsweg, waar ik woon, kun je nauwelijks het raam openzetten vanwege al die uitlaatgassen". Een andere hobby van hem is de voet balsport. "Ik ging nogal eens naar Feijenoord, maar in de Kuip is het niet meer zoals vroeger. Ik ga nu vaak kijken bij amateurverenigingen". Ook de heer Huisman zal zich na zijn pensionering geen mo ment vervelen. "Ik heb veel hobbies. Postzegels verzame len en dan zijn er de stenen. Die verzamel ik. Ik bestudeer de structuren ervan, kristallo grafie, kortom alles wat er mee te maken heeft. Mijn vrouw is ook al aangestoken door die hobby. Tijdens onze vakanties loopt ze net als ik met het hoofd gebogen om te zien of er soms een mooie steen op de grond ligt. Binnenkort gaan we een reis maken naar Israël. Graven in bijbelse bodum dus". Wat de toekomst betreft, ho pen deze twee WF-ers, dat het bedrijf de economische stor men zal doorstaan. De heer Huisman: "Een goede motivatie is enorm belangrijk. Er moet een goede communi catie zijn tussen de ouderen en de jongeren in het bedrijf, op dat men bereid blijft er met zijn allen stevig tegenaan te gaan". De heer Van leien knikt instem mend. "Een goede sfeer is be langrijk. Ik heb bij WF altijd goed met iedereen kunnen op schieten. Nooit moeilijkheden gehad. Enop z'n tijd een geintje. Dat is veel waard! "Het is een mooie carrière die u heeft afgerond", aldus de heer H. Roozendaal in zijn toespraak tot de heer A.A. Potuyt. Deze nam als veiligheidsinspecteur op vrijdagmiddag 24 april jl. afscheid van het bedrijf. Dat gebeurde tijdens een geanimeerde receptie in het Clubgebouw. "In 1938 kwam u in dienst als timmerman om na de onderbreking door militaire dienst hier weer terug te keren. In 1952 volgde de uitverkiezing in de Kern, de voorloper van de Ondernemingsraad waarvan u in 1956 lid werd. In datzelfde jaar werd u als opvolger van de heer Sparreboom aangesteld tot Veiligheidsinspecteur. Als afdelingschef ressorterend onder de Bedrijfsdienst kreeg u ook veel te maken met milieuzaken, de arbeidsinspectie, mensen uit de fabriek en trad u op als secretaris van de Veiligheidsvereni ging. Uw loopbaan behoeft nauwelijks verder te worden belicht, omdat dat kortelings bij uw 40-jarig dienstverband in 1978 al uit voerig werd gedaan". Compliment Hij complimenteerde de heer Potuyt met nadruk voor de wijze, waarop deze altijd met klem de veiligheidsgedachte bij WF heeft uitgedragen. Daarbij kreeg uiteraard de bekende maandelijkse Veiligheidsspreuk op onze opstapwagens de nodige aandacht van de heer Roozendaal. Maar ook werden in herinnering ge bracht de veiligheidsbijeenkomsten op de bedrijfsschool en noem maar op. En als grapje om het geheel wat te relativeren: "Tijdens een sta king werd er gezegd: laat Potuyt er maar door; hij doet toch nietsHij kenschetste de scheidende functionaris als een controlerend iemand, die op een uiterst enthousiaste wijze aan de functie inhoud heeft weten te geven. "Waarbij mede bepalend is geweest de verschijningsvorm met de witte helm en de rode be- drijfsfiets". En: "Daarbij was u een echte doordouwer: uit het goe de hout gesneden". Als waardering bood hij hem namens het personeel een geschenk onder couvert aan met natuurlijk ook de eigen helm en het eigen veiligheidslepeltje. Als nieuwe veiligheidsdeskundige werd de heer de Puy geïntrodu ceerd, waarna de heer Potuyt zijn dankwoord sprak. "Er zijn heel wat onbekende facetten in mijn herinnering terugge bracht. Ik stel dat bijzonder op prijs. Voorts wil ik een ieder harte lijk dank zeggen voor de goede samenwerking. Al waren er soms wel eens botsinkjes met de produktie, er kwam altijd weer een goede oplossing uit de bus rollen, in een uitstekende sfeer". Hij noemde een goede veiligheidszorg op het bedrijf ook een goe de veiligheid voor het gezin. Een dito harmonie is daarbij van veel belang. Die ontstaat mede door het vinden van redelijke oplossin gen. Hij wenste zijn opvolger alle goeds en als symbolisch gebaar overhandigde hij hem de sleutel van het veiligheidsbureau. Geschenk voor de heer Potuyt Toespraak van de heer Roozendaal Dankwoord

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 17