"Explosions" zitten bomvol ritme en beweging 16 "Kom op meiden, verkle den", klinkt het kordaat. Ada v.d. Zouwen klapt in haar handen en dirigeert de leden van de beatbal- letgroep "The Explosi ons" richting kleedka mer. In de kleedkamer wordt flink gelachen en gedold, maar na zo'n tien minu ten komen ze te voor schijn: negen aantrekke lijk ogende jongedames in zeer tot de verbeelding sprekende costuums. De tafels en de stoelen gaan aan de kant en even later den deren de swingende klanken van de disco-kraker "Shine up" door het Swarttouwgebouw. De "Explosions" geven op deze meeslepende muziek een fraaie demonstratie van lenig heid en ritmegevoel weg. De dames hebben er duidelijk schik in en ook het aanwezige publiek heeft het prima naar de zin. Vrienden, verloofdes, echt genoten en enkele WF-Harmo- nieleden zijn er eens gemakke lijk voor gaan zitten en slaan belangstellend de verrichtin gen van de danseressen gade. "Ja, nu eens een beetje sexy", roept één van de heren ballorig als de eerste maten van "Cele bration" door de luidsprekers schallen. Hoewel er zeker op z'n tijd een lolletje gemaakt wordt, is het dansen voor de meisjes toch voornamelijk geconcentreerd bezig zijn. Ada staat samen met Annet vooraan. Beiden zitten al enige jaren op beatballetles en kun nen bogen op een flinke dosis ervaring. Zij vormen dus als het ware de ontsteking, die de explosie op gang brengt! "Ongelijk", roept Ada als een handklap niet helemaal uit de verf komt. Aan elk detail wordt uitgebreid aandacht besteed om de show zo goed mogelijk te laten verlopen. Intensief Wie denkt dat beatballet ge woon een beetje wiebelen op de maat van popmuziek is, komt bedrogen uit. Deze vorm van danskunst vereist een in tensieve training. De spieren moeten immers soepel zijn om al die ingewikkelde toeren uit te halen. Bovendien moet alles nog eens precies synchroon gaan. Beatballet pleegt een aanslag op de conditie, want de meis jes happen aanvankelijk flink naar adem als in de pauze een praatje wordt gemaakt. "Om die conditie was het ei genlijk begonnen", vertelt Ma rijke, één van de tien enthou siastelingen (één is er op va kantie), die zich in het dansen lekker kan uitleven. "Het was de bedoeling om door het dansen de spieren een beetje los te krijgen, maar naarmate we er meer lol in kre gen zijn we serieuzer aan het werk gegaan". Het idee voor de "Explosions" is overigens spontaan geboren tussen de repetities van het jeugdorkest en de "grote" WF- Harmonie in. Doordat de meis jes in beide orkesten spelen, zochten zij een bezigheid om de pauze tussen de repetities Niet alleen Pythagoras had zijn stelling; vraag het de Explosions

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 18