17 op te vullen. Eensgezind werd toen besloten om aan beatballet te gaan doen. "Eerst leek het erop dat de Ex plosions een gemengde groep zou worden, want toen we be gonnen, hadden we drie man nen gestrikt om mee te doen", vertelt Ada lachend. "Maar die hebben er na enige tijd de brui aan gegeven. Ze vonden zich niet geschikt voor beatballet". De dames zelf gingen echter onverdroten door. Verrassing Die voortvarende aanpak bleef niet zonder succes, want nadat eerst werd "proefgedraaid" op de jaarlijkse contactavond van de Harmonie, zorgden "The Ex plosions" met een flitsende show voor een aangename ver rassing tijdens het jaarconcert in de Vlaardingse Stadsge hoorzaal. "Vooral in het begin was dat een zenuwslopende toestand", herinnert een van de meisjes zich. "We hadden een hele slechte generale repetitie. De vloer waarop we moesten dan sen was namelijk spekglad en omdat we op panties dansten, lag je zo op je gezicht. Dat pro bleem is toen opgelost door het onderste deel van de pan ties af te knippen. Vlak voor de voorstelling was de spanning om te snijden. Als je dan je plaatsen inneemt op het toneel en je hoort achter het nog dich te gordijn het geroezemoes van het publiek, gieren de zenuwen door je keel. Maar gek hè, toen het gordijn eenmaal open ging en het spontane welkomstap- plaus klonk, waren we er door heen. Het ging gewoonweg fantastisch. Je kent dat gezeg de weleen slechte generale en een goede voorstelling". Ervaring Ada, die de stuwende kracht achter het gezelschap is, zorg de tevens voor de costuums. Ze schiet in de lach. "Dat is wel grappig. Het ontwerp hiervoor heb ik namelijk uit een boek met patronen voor carnavals- kledij gehaald". Samen met Annet is zij verant woordelijk voor de choreogra fie. Voor elk stuk worden bewe gingen gezocht die de dans in overeenstemming brengen met het karakter van de muziek. Soms worden daarvoor oefe ningen gebruikt, die Ada en An net op les hebben geleerd, maar er komt zeker een flink stuk eigen creatieve inbreng bij kijken. "We vinden het belangrijk om iets van onszelf te brengen. Het is beslist niet de bedoeling om de danseressen bij een pro gramma als Top Pop te gaan imiteren. Zelf iets brengen, dat is veel leuker". Met die eigen inbreng en een stevige muzikale achtergrond als muzikanten van de WF- Harmonie bouwen de meisjes aan een programma, dat men ook buiten WF-verband hoopt te presenteren. De eerste suc cesvolle voorstelling zit erop. In de toekomst verwacht men meer optredens te kunnen doen, waarbij - zoals Marijke het kernachtig uitdrukt - gepro beerd zal worden de naam "The Explosions" waar te ma ken. Het is duidelijk dat deze beat- balletgroep op eigen benen wil staan. En wat voor benen! Jongens, even die passen nog doornemen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 19