EIND-EXAMEN 1981 VERKIEZINGEN 1981, ook in de Bedrijfsschool 18 De balans is opgemaakt. Een kleine vijftig leerlingen namen weer deel aan de praktijkexa mens van de Stichting Beme- tel. Na twee jaren geoefend te heb ben met gereedschap en vaak onwillig materiaal en na in die tijd ook in de stageperiode er varingen te hebben opgedaan, werd op dinsdagochtend 21 april met nerveus zekere han den de examen enveloppe geo pend met de examentekenin gen. De leerling-ijzerwerkers, boog- lassers, pijpenbewerkers en bankwerkers gingen in de slag om na ca 35 uren een exa menstuk te produceren, dat na goedkeuring, en t.z.t. diplome ring, hen in staat zou stellen om voortaan door het leven te gaan zonder het woord "leer ling" voor het beroep. Doordat de weersomstandig heden goed waren, U weet nog, een koud voorjaar, werd er door de candidaten hard en naar wij hopen met succes aan getrok ken. Het was fijn, dat zoveel be- drijfsfunctionarissen tijdens het examen zijn komen kijken naar de verrichtingen van de jongens. Herinnerden zij zich hun eigen situatie van een (groot) aantal jaren geleden of wilden zij vast even kijken, wat zij als baas of bedrijfsleider straks toegele verd krijgen. Aan het eind van het examen hebben op een avond de ou ders en vriendinnen van de jon gens de gemaakte werkstuk ken kunnen bewonderen. Het was een drukke en plezierige avond waarin naast de traditio nele koffie met koek ook voor lichting werd gegeven over de studiemogelijkheden bij Wilton-Fijenoord zelf of op in stituten buiten de werf. Graag zullen wij U in het okto bernummer weer een verslag geven van de diploma uitrei king. Want het staat wel vast dat die er komt. Een grote onderneming lijkt in vele opzichten op een deeltje van onze gemeenschap, op bij voorbeeld een dorp. Het ken merk is natuurlijk de concen tratie van mensen, en daarbij komt dan de medische dienst, de veiligheid, de brandweer enz. Waar elke willekeurige stad of dorp in Nederland op 26 mei 1981 bol van staat zijn na tuurlijk de verkiezingen voor de 2e Kamer. Teneinde de vergelij king met de onderneming weer op te nemen, ook onze werfge- meenschap kent natuurlijk ver kiezingen. Weliswaar voor de Ondernemingsraad, maar het zijn en blijven echte verkiezin gen. Er zijn partijen, er zijn lijst trekkers en kandidaten, er is een verkiezingscommissie en er is een ongelooflijke hoeveel heid papier, in de vorm van stickers, kandidatenlijsten met of zonder foto's en vele vele leuzen. In het OR-reglement staat, dat elke werknemer die langer dan 3 maanden bij WF werkzaam is zijn stem mag uitbrengen bij de OR-verkiezingen. Dat houdt in dat de ca 120 leerlingen van on ze Bedrijfsschool ook hun stem moeten laten horen in het kiezerskoor. Het was dan ook een goede ge dachte van de leiding van de school om een paar dagen voor de OR-verkiezing de 4 lijsttrek kers te vragen naar de Bedrijfs school te komen om daar de leerlingen in vergadering bijeen te vertellen waarom zij meen den, dat de jongelui hun stem moeten uitbrengen op de lijst van die lijsttrekker. En dit is een heel mooie happe ning geworden! Op een voor dit doel gefabri ceerd podium namen plaats de heren Eykenboom (FNV), Kuy- pers (CNV), Van de Berg (UBLHP) en Hoogvorst (VHP). Deze verkiezingsvergadering zou geleid worden door de heer Valk met straffe hand, zoals hijzelf aankondigde en om dit te demonstreren hanteerde hij een hamer en een eierwekker. Dit laatste om de sprekers te attenderen dat de vooraf vast gestelde spreektijd was verlo pen. Bovengenoemde opstel ling van de lijsttrekkers was verkregen, nadat zij geloot had den in welke volgorde zij het publiek zouden toespreken. Nadat de voorzitter elke kandi daat persoonlijk had ingeleid met wat achtergrond informa tie konden zij van leer trekken om stemmen op zich en of op hun lijst te verwerven. Het ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 20