Volop bedrijvigheid in lasloodsen 4 In de lasloodsen oost en west is men momenteel druk bezig met het samenstellen van sec ties voor een 12.000 dwt bulk carrier die door Verolme Heus- den in opdracht van Stephen son Clarke Shipping wordt ge bouwd. Al eerder leverde de werf aan deze Engelse maatschappij drie soortgelijke schepen. Omdat het vierde schip binnen zeer korte tijd moet worden op geleverd, riep men de hulp in van WF voor het vervaardigen van een groot aantal secties. Een logisch gevolg van de kor te levertijd was dat het aan WF uitbestede werk uiteraard ook snel diende te worden ge klaard. Tot nu toe lukt dit uit stekend, want sinds in februari een aanvang werd gemaakt met dit karwei, zijn de gereed gekomen secties steeds keurig op tijd per ponton naar Verol me Heusden getransporteerd. Onze afdeling Technische In koop leverde een belangrijke bijdrage om die snelle afwikke ling mogelijk te maken. Door een zeer slagvaardig in- koopbeleid was het materiaal in een mum van tijd op de plaats van bestemming, zodat men in de lasloodsen drie we ken eerder dan de geplande da tum kon beginnen met het sa menstellen van de eerste sec ties. Dubbele bodem In totaal gaat het om 12 dubbe le bodemsecties, waarvan het grootste deel al is opgeleverd, 18 vlaksecties, 1 heksectie, 7 dekhuissecties en 1 kampanje- deksectie met verschansing. In de dubbele bodemsecties wordt meteen het benodigde pijpwerk uitgevoerd. Met de gehele opdracht is ruim 450 ton staal gemoeid, waarbij de grootste sectie een gewicht heeft van 60 ton. Door de goede inzet van alle betrokkenen verloopt het werk tot volle tevredenheid van de classificatiebureaus en VSH, dat onlangs ook al het zetwerk voor drie grote stevensecties uitbesteedde bij WF. Bij deze ruim 34 ton wegende secties, kreeg men te maken met plaat- dikten van 40 tot 55 mm. De opdracht van VSH, waarvan het overgrote deel in juli moet zijn opgeleverd, is niet het eni ge karwei waaraan in onze lasloodsen druk wordt gewerkt. Voor een bij de Kon.Mij. De Schelde in aanbouw zijnd fre gat worden 2 dekhuizen ge maakt en in opdracht van onze afdeling Reparatie is inmiddels de start gemaakt met het fabri ceren van de bovenligger van de ladderbok van de "Jan Heij- mans". Dit asfalt- en matten- legvaartuig zal bij WF een ver bouwing ondergaan om te kun nen worden ingezet als stort- vaartuig bij net afdammen van de Ooster Schelde. Met goede vooruitzichten op verdere opdrachten kan de af deling Scheepsbouw de toe komst met vertrouwen tege moet zien. Het lassen van een sectie Secties op rij in de Scheepsbouwloods

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 6