"Ook voor buitenlandse markt werken met hecht team van medewerkers" Directeur W. Zipp bij jubilea: In een gezellige sfeer werden vrijdagmorgen 24 april j.l. in de kantine Hoofdkantoor de jubi lea gevierd. De jubila rissen werden toe gesproken door het lid der directie, de heer W. Zipp. Deze bepaal de zich tot het houden van persoonlijke toespraken. "U kwam over van de zeevisserij naar WF in het eerste oorlogsjaar. U werd ijzerwerker om in 1970 projectbaas te worden, in welke functie u talloze schepen hielp behandelen. De laatste jaren heeft u vooral te maken met het repare ren van en onderhoud plegen aan de zogehe ten lash-bakken". Dit zei hij tot de projekt- baas B. Baas. 6 perkt. Door de snelle aanpak kon bij voorbeeld onlangs de Nedlloyd Loire in 27 uur worden gestraald. Mede tot verbazing van de inspecteur. Het stralen van de Blix duurde 48 uur. Het ging om liefst 5000 m2. "The show must go on". En die gaat ook door. Wij doen nu al onge veer negen schepen per jaar en er zit nog steeds groei in dat aantal. Zijp: "De reders zijn er over te spreken. Wij deden in het verle den de zijden en de boottop van de Leopold LD. Die is nu te ruggekeerd voor de bodem. Normaal brengen wij drie lagen verf aan. Maar soms wel meer". Lagen Hoeveel wel? "Oh, bij de Blix ging het om liefst zes lagen. Verven en stralen van 5500 m2 deden wij in zes dagen. Voor wat betreft het verven was er geen haast mee, want er was ook nog schroef en as werk. Maar het is wel noodzakelijk de tijd voor het gritten te bekorten. Dat is belangrijk voor de reder. Wij zetten onze Magstar- apparatuur in en de rijdende "Olifanten", die met hun ge wicht als het ware tijdens het gritten tegen de huid kantelen. Vergeet evenmin de speciale hoogwerkers i.v.m. gemakkelij ke toegankelijkheid op moeilijk bereikbare plaatsen. Tijd is geld. Wij gaan er met ons allen flink tegenaan. Soms wel met 40 man stralers op één object. Onze onderaannemers op dit vlak zijn goed ingespeeld en hebben ook de modernste ap paratuur. Eén en al bedrijvigheid. Prach tig werk". De aktiviteit keert zienderogen terug op de werf. Men heeft er weer ouderwets zin in. De op drachtgevers kunnen dat erva- Op een hoogwerker aan het werk ren door na een behandeling meer rendement uit hun schip te halen. Het vakmanschap van WF staat hen ten dienste. Toespraak van de heer Zipp

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 8