7 Speld wegens 10 dienstjaren Groepsleider L.P. Futselaar was indertijd als machinebank werker begonnen. "Daarna ging u over naar de correspon dentie om vlak na de oorlog naar Indonesië te gaan. U keer de terug en deed veel aan zelf ontwikkeling. U doorliep de he le administratie en oefent nu de controle uit op de binnenko mende facturen en de zaken, die te maken hebben met de Wet op de Omzetbelasting". Groepsleider De heer G. Huisman oefent eveneens het beroep uit van Groepsleider. De heer Zipp wist van hem: "U bent medewerker op de Technisch Wetenschap pelijke Afdeling. Uw start was als instrumentmaker, daarna gereedschapscontroleur in de harderij. Vervolgens ging u naar het Laboratorium. Uw be kwaamheid staat buiten kijf. En in uw vrije tijd verzamelt u graag stenen en postzegels". De heer De Hoop was als plaat werker begonnen en werkt nog steeds in dit beroep. "U doet dat bekwaam. Vooral aan de Marine-schepen heeft u het no dige te doen. In uw vrije tijd zit u in het bestuur van de voetbal vereniging HBSS. Een goede zaak als mensen zich in de vrije tijd positief ten opzichte van de gemeenschap opstellen". De koker/hakker G. van leien weet alles van het persen op de korvetten en fregatten. "Dat be tekent, dat u ervoor zorg draagt, dat deze schepen wa terdicht zijn. Prima". Constructeur J. Mak heeft aan de bouw van talloze schepen meegewerkt. "Als een in de praktijk geschoold man kreeg u te maken met de kruiser De Ruyter, de Statendam, de tan kers als de Armagnac, de W- kerk schepen, de korvetten en ook de Cunardschepen bij de RDM. U werkte bovendien ook veel bij de Nevesbu: een goede zaak". Ook sprak de heer Zipp de service-engineer J.J. Meijer toe. "U begon als in die dagen gebruikelijk als jongste bedien de en kwam daarna terecht op de "leerschool" om daarna bankwerker te worden bij de motorenafdeling in de Machi nefabriek. U maakte de bouw van al onze motoren na de oor log mee, zowel de MAN als de Doxford-motoren. Nu houdt u zich bezig met alle soorten die selmotoren op schepen in re paratie liggend. J. Pille van de afdeling Houtbewerking/ Aluminium Werkplaats leerde als timmerman eerst het vak van scheepsbeschieter. "U maakte de bouw mee van de Rijndam, de Maasdam, de Sta tendam en de verbouwingen van de Fairstar en de Victoria. In de scheepsbouw is het hout- bewerken veel minder gewor den. Daarvoor hebben wij de Aluminiumbewerking min of meer in de plaats kunnen stel len in verband met vooral ons Marinewerk. Maar natuurlijk werken wij ook met andere plaatsvervangende, moderne materialen". "U doet veel aan het opleiden van jongeren". De heer Zipp knikte waarderend de project baas J.A. Quak toe. "U kwam hier aanvankelijk als hakker, werd boorder/hakker en ging toen aan pneumatisch metaai- bewerken doen. U bent een goed vakman". Hoogwaardig "Ook eerst als loopjongen be gonnen". Hij richtte zich tot ijzerwerker P. van Rij. "Toen werd u leerling-ijzerwerker, waarna zelfstandig ijzerwerker bij de Reparatie in de Scheep- bouwloods. Bovendien kunt u nog branden ook. Men noemt u een goed vak man". "Een goed lasser, die hoog waardig werk verzet", noemde de heer Zipp de projekt-baas P.H. Wesdorp. "En, in de begin jaren kwam u helemaal op de fiets van Moerdijk naar WF en ging op de fiets ook weer terug. Dat betekende twee maal 43 km op één dag, geweldig! In het begin deed u dat met uw vader". Assistent-projectbaas W. van de Wildt was eerst leerling kraanrijder geweest. "Daarna werd u kraanrijder, eerst op de binnen- en later op de buiten kranen. Nu beheerst u ons hele kranenpark". Na zijn toespraken tot de jubi larissen met een 40-jarig dienstverband te hebben ge houden, nam burgemeester mr. G.J. te Loo het woord over, waarna de heer Zipp zijn toespraken tot de jubilarissen met een 25-jarig dienstverband en enkele dames met een tien jarig dienstverband hield. Me vrouw IJ. van de Ende was bij de werkvoorbereiding op de Machinefabriek gestart. "Door de herstructurering werd u naar de salarisadministratie overgeplaatst: tot volle tevre denheid". Een andere administratief- boekhoudster was mevrouw J.H. Kroeze-Dumont. "U werkt op de Economische Afdeling, maar u begon als ponstypiste. In uw tegenwoordige werk heeft u te maken met de bin nenkomende fakturen aan gaande de fregatten. U staat bekend als een groot vriendin van katten". Talloze felicitaties

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 9