Valk De gediplomeerde 1ste jaars Bankwerkers en Draaiers Dit is belangrijk voor henzelf, maar ook voor de kwaliteit van het werk in zowel de Reparatie als de Nieuwbouw. Hij feliciteerde de geslaagden en wel in het bijzonder de drie die de 3 jaren studie tot een goed eind hebben gebracht, en overhandigde hun naast de papieren ook een klokje met WF-inscriptie als herinnering aan de ze studie tijd. Dit zijn de heren: J. Blacquière, R. de Koning en C. Mastenbroek. Over van het tweede naar het derde jaar gingen de heren: J. van Dijk, J. van der Hoek, P. Hoogerwerf, J.M. van der Hurk en J. Kosten. Over van het eerste jaar naar het tweede jaar de heren: F.R. van Diejen, L. Snoeren, A.A. Snoek en P.J. Westphal. De do cent van deze cursus de heer Ph.F. Westerduin werd door de Chef Vorming en Opleiding hartelijk dank gezegd voor zijn toewijding. Bemetel cursus Meettechniek Tenslotte werken een viertal consulenten van de stichting Beme- Veiligheidstrofee 1981 Toen een ieder zijn krachten weer had teruggewonnen, geholpen door cola en koek, werd al even traditioneel bekend gemaakt, wie de veiligste klas was van het te beëindigen schooljaar. De chef Vorming en Opleiding merkte op dat het voor hem elk jaar weer een voorrecht is om die prijs uit te reiken aan de veiligste dus win nende ploeg. Daar het nauwelijks een verrassings element in zich heeft, de stand wordt dagelijks bijgehouden op een groot bord, geplaatst in elke hal, verzoekt de heer Valk de veiligheidsinspec teurs van de afdeling Scheepsbouwers naar voren te komen. On der het applaus van de 150 minder gelukkigen mochten Arjan Lie- vaart en Buddy Emmerich en Hans Wolvers de wisselprijs in ont vangst nemen met de felicitaties. De Werfveiligheidsdeskundige de heer De Puy benadrukte nog eens duidelijk het grote belang van veilig handelen en deelde aan ieder lid van de winnende ploeg een fraaie set handgereedschap uit. Dit was welverdiend. 2de jaars Bankwerkers 2de iaars PÜpenbewerkers tel zich tijdens twee dagen door het meetexamen heen ten behoe ve van een 30-tal leerlingen Bankwerken en Draaien eerste jaars. Het Bemetel Meetdiploma is een belangrijk onderdeel van de opleiding tot bankwerken en draaien/frezen en wordt aan het eind van het 1e jaar afgenomen. De leraar, de heer Van de Water heeft zijn beloning voor zijn inspanningen, geïnvesteerd in deze oplei ding, weer kunnen oogsten, daar op twee na al de deelnemers slaagden. Leerlingen en heer Van de Water, proficiat! Niettemin is de totaal opleiding in onze Bedrijfsschool gericht op het behalen van het Bemetel diploma. De onderstaande foto's ge ven niet alleen weer de deelnemers met hun leraar maar ook de gemaakte werkstukken. De diploma's zullen in een speciale bij eenkomst in oktober a.s. worden uitgereikt. Daarna al even traditioneel de hoofdfilm. Volgens insiders meer slachtoffers maar minder spannend dan vorige jaren, maar het was best om aan te zien. En dan de overgangs-rapporten voor de eerstejaars die tweedejaars worden. Proficiat jongelui! De twee dejaars hadden al eerder gehoord dat de Bemetel examens voor hen met succes waren bekroond. Voor het praktijk examen was iedereen geslaagd (43 kandidaten) en theoretisch moeten er 3 het nogmaals proberen. 2de jaars Scheepsbouwers Op de laatste schooldag van de cursus 1980/1981 is het traditie dat, er een feestelijk programma wordt uitgevoerd. De aanzet wordt gegeven door de leraren, uiteraard, die met de heer Van Maanen onze gymnastiekleraar een uitgebreid sportprogramma hadden samengesteld. De conditie en de vaardigheden, die de jongelui ten toon spreidden, waren zodanig dat de vier weken va kantie die na deze dag ingingen met vertrouwen kunnen worden tegemoet gezien. De formatie van de bankwerkers en draaiers be haalde in dit sportieve treffen de eerste plaats.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 17