16 OFFICIËLE De afdeling Vorming en Opleiding zal voor een aantal cursisten, evenals de voorgaande jaren, voor 7-8-1981 12-8-1981 Personalia 31-8-1981 31-8-1981 31-8-1981 het komende studie-seizoen een aantal cursussen organiseren. Het betreft de cursussen: Talen: Technisch Engels voor be ginners en gevorderden Technisch Duits voor begin ners en gevorderden Bij voldoende deelname zullen zowel een beginners- als een gevorderden-cursus worden gegeven. Wekelijks wordt één les gege ven in aansluiting aan de werk tijd van 17.00 t/m 18.00 uur, aanvang 1 oktober. Bemetel: Bemetel cursus Meettech- techniek Bestemd voor machine-bank werkers en machinale bewer kers in de behandeling van en het meten met standaard meet- gereedschappen. Duur 20 we ken. Bemetel Sectiebouw en Afschrijven Afgestemd op het afzonderlijk samenstellen en samenbou- wen van delen van de scheeps- constructie. Vooropleiding: Bemetel-diploma Scheepsme- taalbewerken. Duur 1 jaar, één avond per week. Bemetel uitgebreid Uitslaan en Afschrijven Vervolgcursus van Sectiebouw en Afschrijven, afgestemd op de drie dimensionale scheeps- onderdelen. Duur 1 jaar, één avond per week. Voortgezette beroepsoplei ding Bemetel Deze 2-jarige opleiding wordt deels aan een parttime school te Rotterdam gegeven geduren de 1 middag en 1 avond per week en deels op het bedrijf ver werkt. Vooropleiding: het volle dige Bemetel-diploma. Tekeninglezen: Tekeninglezen in de Scheepsbouw voor beginners Tekeninglezen in de Werktuigbouw voor beginners Tekeninglezen in de Scheepsbouw voor gevorderden Cursussen voor werknemers uit de Scheepsbouw, Plaatwerkerij en de Werktuigbouw. Duur 1 jaar, 1 uur les per week. Deze cursussen zijn te beschouwen als "opfriscursus", of als bij scholing. Zeer geschikt voor werknemers, die zijn omge schoold in het Opleidingscen trum. Machinekamer: Algemene inrichting Machinekamer-A Algemene inrichting Machinekamer-B Algemene inrichting Machinekamer-C Duur per cursus ca. 32 weken. Per week worden overdag 2 les sen gegeven in de vakken ver brandingsmotoren, hulpwerktui gen, stoomketels en stoomtur bines. Bestemd voor machine bankwerkers in het bezit van een Bemetel-diploma. De vak ken stoomketels en stoomturbi nes kunnen ook worden ge volgd door ketel makers. O.B.S.: Outward Bound School Op beperkte schaal bestaat er de mogelijkheid om deel te ne men aan de 3 weken durende cursus Outward Bound. Dit be tekent één week voor-training in Ulvenhout en twee weken in de ruige natuur van de Ardennen, waar individueel of in groeps verband wordt bergbeklommen, kanogevaren over snel stro mend water en met kaart en kompas door onbetreden gebie den wordt getrokken. Kader: Doelmatig vergaderen In 4 maal 2 uur worden de ver schillende soorten vergaderin gen en vergadertechniek besproken, afgewisseld met praktische oefeningen. Praktijk: Om-, Her- en Bijscholing De mogelijkheid bestaat uw werknemers te laten om-, her- of bijscholen in het Opleidings centrum van Wilton-Fijenoord in diverse vakrichtingen. De duur van de opleiding is afhan kelijk van de vooropleiding. In lichtingen: afd. Vorming Opleiding, toestel 3332. Advies: Advies bij scholing De afdeling Vorming en Oplei ding is gaarne bereid u van ad vies te dienen inzake diverse cursussen, die buiten de onder neming worden georganiseerd in de diverse vakrichtingen. Tevens kunnen wij bij voldoen de deelname of op verzoek be paalde cursussen op het ter rein van de onderneming of daarbuiten organiseren. Inlich tingen: de heer W.G.E. Valk (toestel 3332). Studiekosten: Studiekostenregeling Er bestaat een zeer gunstige studiekostenregeling voor die genen die zich verder theore tisch willen bekwamen. Inlich tingen en formulieren te verkrij gen op het Hoofdkantoor bij de afdeling Vorming en Opleiding. Opmerking: Er zal geen vergoeding worden gegeven voor studie-uren, die na werktijd op het bedrijf wor den doorgebracht. Aanmelding: Indien u belangstelling heeft voor vorengenoemde cursus sen, kunt u zich via uw Chef of Bedrijfsleiding hiervoor opge ven. Inlichtingen kunt u krijgen bij de afdeling Vorming en Oplei ding, toestel 3332. Aanmelding en voorlichting ook op de volgende dagen: Dinsdag 8 september en woensdag 9 september a.s. in de Bedrijfsschool om 16.45 uur. De Directie ras In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande da ta eervol ontslag verleend aan: J. van der Ster magazijnbediende G.J. Vermeulen timmerman In verband met vervroegd uit treden is op ondertaande data eervol ontslag verleend aan: A.J. den Hond hoofd van dienst 31-7-1981 P.J. Lagendijk ass. projectbaas 31-7-1981 E.N.J. van Sintmaartensdijk chef afd.bur. montage 31-7-1981 J.A. Andriessen terrein- en werkp.verzorger J. Groené magazijncontroleur W. van Duijn monteur

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 18