Negende uitwisseling ging van start Vereniging Afdeling Filatelie 19 Keuring Op zaterdagochtend is het me nens, want al om negen uur worden de motoren gekeurd door officials van de mo torsportbond. "Ze kijken of de remmen en banden in orde zijn, of er niet stiekem een te grote cilinder op gezet is en meer van dat soort zaken. Daarna volgt een verkennings- rit over zo'n acht rondjes en 's middags is er de tijdtraining over ook weer acht ronden, die bepalend is voor de startposi tie voor de race. Dat is erg be langrijk, want als je door een slechte tijd op de laatste start- rij belandt, moet je maar zien dat je de anderen tijdens de ra ce voorbij komt. Vaak wordt dan teveel van de machine ge vergd, wat weer uitvallen tot gevolg heeft". Meestal wordt er na de training nog driftig gesleuteld om de fiets echt helemaal klaar te maken voor de race. Die vindt na een tweede keu ring op zondag plaats. "Dat is altijd nagelbijterij. Ook voor m'n broer, die rijdt. Hij loopt meestal al zo'n twee uur voor de start te ijsberen met z'n helm op en zijn pak aan. Bij de start worden de motoren aan geduwd. Zo'n start is zeer spannend. Als je ook maar één millimetertje te veel gas geeft, kom je niet weg". Pits Tijdens de race zit Jan in de pits met wat steeksleutels en een stopwatch. Als er onder weg een mankement optreedt, is het zijn taak om dat - als de rijder tenminste de pits kan ha len - zo snel mogelijk te verhel pen. "Meestal hoor je aan 't ge luid van de motor dat er iets mis is. Dan weet je: die staat bij de volgende doorkomst bij de pits. De rijders zelf zijn alle maal technisch goed onder legd en dat is maar goed ook, want als zij zo'n pitsstop ma ken, moeten zij meteen kunnen zeggen wat er niet in orde is. 't Is een zenuwenjob dan, dat sleutelen, ledereen staat op je handen te kijken en de één weet het nog beter dan de an der". Samen vormen de drie vrien den een hecht team, dat veel plezier aan de motorsport be leeft. Een naam voor het team is er niet. "Welnee, daar doen we niet aan. Gewoon lekker ra cen, zonder flauwekul". "Ik ben blij jullie hier te zien, want dit betekent dat deze waardevolle uitwisseling voor de negende keer in successie plaats kan vinden". Met deze woorden verwelkom de het plaatsvervangend hoofd van de Personeelsdienst, de heer J. Kranenburg, een groep van vier jongens en hun bege leiders, de heren Campbell en Wells, van de gecombineerde Engels/Schotse onderwijsin stellingen, The Merseyside Training Council en East Kilbri de and District Engineering Group Training Association. De Britse jongelui zullen vier weken te gast zijn bij jeugdige WF-ers, die op hun beurt enke le weken in Groot-Brittannië zullen doorbrengen. "Door deze uitwisseling krijgen jullie een kans om met nieuwe dingen kennis te maken en te vens zul je kunnen vergelijken welke zaken hetzelfde zijn. Dat is een zeer nuttige ervaring", aldus de heer Kranenburg, die erop vertrouwde dat de WF-ers, de gastgezinnen en de staf van de afdeling Vorming en Oplei ding er alles aan zouden doen om het de Britse gasten in Hol land naar de zin te maken. Dit werd bevestigd door de chef Vorming en Opleiding, de heer W.G.E. Valk, die daarop een overzicht gaf van het uitgebrei de programma, dat de jongelui de komende weken te wachten staat. SKI Het rondzendseizoen begint aanstonds weer, of is, bij het verschijnen van deze editie, juist weer begonnen. We denken, dat veel leden niet stilstaan bij de vraag "hoe komt men elk jaar weer aan die boekjes"? En dit is nu juist, wat we u graag willen vertellen. Het is geen eenvoudige zaak om boekjes van leveranciers los te krijgen. Ten eerste is voor velen de looptijd 9 maanden) te lang en als dan de uitname nog tegenvalt, stuurt men voor het nieuwe jaar niet meer in. Gevolg is gemopper van de leden over het geringe aantal rondzendingen, hetgeen nog verergerd wordt door het feit, dat er hoe langer hoe meer leden de "kijktijd" van 3 dagen overschrijden. Deze introduktie, u heeft het al begrepen, is bedoeld om u op te porren tot het maken van boekjes. Het eerste wat men dan zegt is: "Ik heb niets om in te zenden". Dat wil er bij ons echter niet in. U staat er ver steld van hoeveel zegels van "landen die men niet spaart" in een stokboek in de kast staan, terwijl daar waarschijnlijk vele zegels tussen zitten, die ande re filatelisten gaarne in hun

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 21