Afdeling Fotografie 20 verzameling zagen. Plak deze zegels eens in een eenvoudig schoolschrift, of, als ze postfris zijn, met een postze gelzakje in het schrift, schrijf er de prijs onder, die u er voor wilt ontvangen en ziedaar, u heeft al vast een kleine bijdrage gele verd om de rondzending in stand te kunnen houden. Elk lid 2 tot 4 boekjes en we kunnen haast alleen met de inzendin gen van de leden werken, als u tenminste de boekjes inlevert. Ook bij de veilingen gaan we aan dit euvel mank. Het zijn bij na altijd slechts 3 of 4 leden die zich verdienstelijk maken met het opzoeken van veilingmate riaal. Echter, dit wordt ook steeds moeilijker. Vaak vragen ook leden ons eens uit te kijken naar bepaal de zegels. Als we hen wijzen op de veilinglijst, waarin de zegels voorkwamen, dan heeft men de lijst niet gelezen of nooit ont vangen. Het bestuur spant zich altijd weer in om rondzendingen en veilingmateriaal te krijgen en vraagt nu ook eens een keer uw De zomervakantie-periode is weer aangebroken. De fotoclub heeft haar deur voor het nu achter ons liggende seizoen 1980/1981 achter haar dicht ge trokken. Er breekt weer een tijd aan, waar we allen - laten we eerlijk zijn - met verlangen naar hebben uitgekeken: de grote vakantie. Bijna iedereen zal zijn vakantieindrukken weer vast gaan leggen in de vorm van fo to's, dia's, films en in geringe mate op video-band. Bijna elke Nederlander van 14 jaar en ou der bezit momenteel een foto toestel, van een heel eenvoudig toestel tot een toestel met alle mogelijke technische snufjes en mogelijkheden. Een gering aantal zal de video-camera meenemen. Een artikel dat de laatste tijd zeer in de be langstelling staat, maar zeer waarschijnlijk vooralsnog de filmcamera niet zal verdringen. Speciaal voor de fotoclub leden breekt er een periode aan waarin voor een belangrijk deel "materiaal" moet worden ver zameld voor het aanstaande clubseizoen. Temeer daar de trent die tijdens het vorige sei- hulp. Stel hen niet teleur en ga onmiddellijk uw krachten inzet ten. Materiaal voor de veiling en de rondzending graag vóór 30 sep tember. Voor de rondzending mag dit ook na deze datum, omdat we altijd nieuwe boek jes kunnen inpassen. Voor de veiling dient het op tijd te zijn, omdat een veilinglijst moet worden gemaakt en tijdig aan u toegezonden. Tot slot willen we u verzoeken eens een beetje reklame te ma ken voor onze vereniging bij kollega's, familie en vrienden. Hoe groter de vereniging, des te gemakkelijker komen wij aan materiaal voor rondzen ding, veiling, nieuwtjesdienst etc. Geeft u ons ook eens een reaktie over het eventueel weer instellen van een ruilavond, eens in de maand. U ziet, ons is er alles aan gele gen het zo goed mogelijk voor u te doen. Dat we daarbij op uw medewerking rekenen kan toch niet teveel gevraagd zijn. Het Bestuur zoen gestart is, ook in het nu voor ons liggende seizoen zal worden voortgezet, nl. het sti muleren van de zelfwerkzaam heid. Teneinde een indruk van onze activiteiten tot nu toe te il lustreren volgt hierna een korte samenvatting van e.e.a.: zes competitie-avonden; op de ze avonden kunnen max. 3 dia's en/of foto's worden mee gebracht, die op de betreffen de avond door de aanwezige clubleden worden beoordeeld. Aan het einde van het seizoen rolt er dan een winnaar uit. Voorwaarde voor deze compe titie is, dat men minstens 4 maal moet hebben meege daan. Een foto-excursie naar Brugge en Gent, waarbij prachtige dia's en foto's zijn gemaakt. Een ieder kreeg een maand de gelegenheid om zijn/haar foto grafisch materiaal af te wer ken, waarna e.e.a. aan de leden onderling werd getoond. Een wandeling in de nog lande lijke omgeving ten noorden van Vlaardingen. Ook hier was het verplicht foto's en dia's te ma ken en af te werken. Dit afgelopen seizoen hebben we voor het eerst 3 werkgroe pen gevormd. Elke groep bestond uit 3 a 4 man. Elke groep besprak ruim van te vo ren een onderwerp dat als groep zou worden uitgewerkt. Op vastgestelde data werden er gezellige clubavonden be legd en werd het product van veel moeite getoond. Een fototocht naar Kinderdijk en omgeving. Een tocht die grote belangstelling genoot, mede geïnspireerd door de prachtige omgeving. Teneinde de leden het een en ander bij te brengen over het afdrukken en afwerken van kleurenfoto's hebben we een demonstratie over dit onder werp gehad. Hieruit is zeer dui delijk naar voren gekomen, dat ook het kleurenwerk met be trekkelijk eenvoudige middelen tot goede resultaten kan lei den. Een drietal leden is verzocht om op hun eigen wijze een avond te verzorgen. Ook dit brengt de nodige werkzaamhe den voor de betrokken perso nen met zich mede. Tenslotte hebben we nog een tocht over de Hoge Veluwe ge houden. Een fantastische om geving met vele fotogenieke punten. Hiervoor is reeds gesproken over de zes competitie avonden. Deze avonden, welke traditie getrouw elk seizoen op nieuw worden ingevoerd in het programma, genieten door gaans een grote belangstel ling. De inspanningen zijn aan het eind van het seizoen weer beloond met een prijsje voor die leden die, over het gehele seizoen genomen, de meeste punten hebben verzameld. Bij de foto's gingen de prijzen naar: 1e prijs: heer Kooij 2e prijs: mevr. Kooij 3e prijs: heer De Bruin Bij de dia's kwamen als besten uit de bus: 1e prijs: mevr. v.d. Velde 2e prijs: heer Kooij 3e prijs: heer Hersbach Een aanmoedigingsprijs in de ze categorie ging naar: heer Goudswaard heer v.d. Velde heer Verschoor. Tijdens de laatste clubavond kregen de leden weer gelegen heid om hun wensen en verlan gens met betrekking tot het programma voor het seizoen 1981/1982 kenbaar te maken. Mede aan de hand van deze ge gevens wordt het nieuwe pro gramma samengesteld, dat be gin september weer bij alle le den in de bus zal worden gede poneerd door tante pos. Tenslotte wensen wij iedereen een prettige vakantie toe met veel mooi weer, en voor hen die de vakantie er al weer op heb ben zitten hopen we dat het filmgevoelige materiaal de juiste indrukken weergegeven heeft. Want dat is toch een van de grote voordelen van fotogra fie: het vastleggen van je fijnste indrukken, die je niet graag wil vergeten. Gaarne weer tot ziens op onze eerste clubavond op 15 september a.s. N.B. Ons clubgebouw heeft, na de vakantie, een schoonmaak beurt nodig. Gaarne een aantal vrijwilligers die op 8 september even willen helpen om wat schoonmaakklussen te komen verrichten, waarvoor bij voor baat onze dank. Het Bestuur

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 22