Onderhoudsbeurt voor "Thorvaldsen" "Welkom offshore-werk voor de afdeling Nieuwbouw" De fraaie omslagfoto, die genomen werd vanuit ons 90.000 dwt dok 4, toont de 52.000 dwt metende bulkcarrier "Thorvaldsen" afgemeerd aan de kade. Dit onder Liberiaanse vlag varende schip deed WF aan voor een onderhoudsbeurt, waarbij naast dokken en verven diverse reparaties werden verricht. Directeur W. Zipp bij jubilea: 4 "Het is hier een goede plaats om te vertellen, dat wij in het groepsverband van WF-RDM in de Nieuwbouw werk hebben kunnen binnenhalen. Het gaat om vijf offshore-objecten, waarvan er drie bij WF op hel ling no. 8 en twee bij de RDM zullen worden gebouwd. Op verzoek van de opdrachtgever kunnen wij er op dit moment verder nog niets over zeggen". Dit positieve bericht kwam uit de mond van de heer W. Zipp, lid van de directie WF-RDM, die vrijdagmorgen 31 juli jl. in de kantine Hoofdkantoor de jubi larissen toesprak. De jubilarissen met een dienst verband van 40 jaar openden de rij. Projectbaas W. van 't Hoenderdaal was indertijd in de scheepsbouw op de werf in het Rotterdamse Delfshaven begonnen. "Merkwaardig, u was bankwerker, maar begon als hulp in de scheepsbouw". Een mooie ruiker bij binnenkomst "Dat klopt. Men had toen geen bankwerkers nodig". De heer Zipp: "Maar toen werd u na die periode bankwerker bij de afde ling Reparatie, waarbij u vooral uw werk verrichtte aan boord van schepen. Dat heeft u goed gedaan. U bent ook een goed collega". En tot brander K.H. Janssen: "U begon als helper boorder, werd brander en daarna bran der-ijzerwerker. U staat bij uw collega's bekend als iemand met een uitstekend humeur, die tevens een groot honden liefhebber is". Tamboers Technisch-administrateur J. Jongebreur was de heer Zipp al vaker opgevallen uit andere hoofde. "Bij onze WF tamboers slaat u met deskundigheid op een grote trom", wist hij, "maar ook in uw werk staat u uw man netje. Als aankomend ijzerwer ker trad u in dienst en kwam tenslotte in uw huidige functie terecht, waarbij u vooral ook de laatste tijd was betrokken bij de korvetten. Prima". Assistent-projectbaas C. van Krimpen kwam van de werf de Nieuwe Waterweg over naar WF, waar hij was begonnen als nageljongen. U doet thans pri ma werk bij de terreindienst, terwijl u in uw vrije tijd eigenlijk reder bent van een klein bootje in de Vlaardingse Vaart". Bankwerker D. Lemmens was als bankwerker op Delfshaven begonnen. "En u bent altijd Handdruk van de heer Kollewijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 6