5 De heer Zipp speldt het WF-insigne op bankwerker gebleven. Een pri ma collega. Houden zo". De heer Zipp knikte waarderend. Werkvoorbereider J. van Rij werkt met 1 10 schetsen voor de Telerex-brandsnijmachines. "Zeer nauwkeurig werk, want als u een foutje van 0,1 mm maakt betekent dat in werke lijkheid een afwijking van 1 mm. In uw vrije tijd houdt u zich met uw modeltrein, uw orgel en het filmen bezig". Plaatwerker G. van der Stelt was oorspronkelijk afkomstig van de Gusto, ging over naar de VDSM om vandaar uiteindelijk bij WF terecht te komen. "Tja, weer terug in Schiedam, waar u goed werk verricht aan de bouw van de standaard fregatten". Sociaal Chef van de Personeelsdienst H.J. Tamminga maakte zijn start bij WF bij de afdeling So ciale Zaken. "Vooral bij de Zie kenkas had u uw werk, waarbij aan bod kwamen de kinder bijslag en het werk in verband met de sociale wetten. Later ging u over naar de Hoofdboek houding om in 1964 chef Perso neelszaken voor de beambten te worden. Na de recentelijke reorganisa tie bent u chef van de Perso neelszaken, vallend onder de Personeelsdienst. Ook heeft u veel werk gedaan voor de CDM op Curagao, ter wijl u daarnaast namens de werkgevers zitting heeft in de Raad van Beroep. Ook doet u veel werk voor de Kruisvereni gingen en de Dierenbescher ming". Nadat de burgemeester van Schiedam, mr G.J. te Loo, de Koninklijke Onderscheidingen had uitgereikt, nam de heer Zipp het woord weer over om de jubilarissen met een 25-jarig dienstverband toe te spreken. Electrisch-lasser J.F. Haars werd na zijn leerlingenperiode uiteindelijk zelfstandig elec- trisch lasser, waarbij hij ook het pijp-certificaat behaalde. "U kunt elke moeilijke constructie lassen, maar moet wel elke twee jaar op "herha ling" in verband met dat hoog waardige certificaat". Gereedschapslijper T.P. Heyne is een pikeur op het gebied van het slijpen van boren en allerlei typen van beitels. "U oefent dit werk deskundig uit in de Ma chinefabriek Reparatie. Als hobby heeft u het vissen op pa ling in het IJsselmeer". Marineschepen Electrisch lasser L.H. van Jole was omgeschoold van gewoon lasser tot electrisch lasser. "U ging over van de Scheepsbouw/ lasloods naar de Nieuwbouw/ Montage, waar u bijvoorbeeld aan de Sea-Land schepen werkte en aan het offshore object, Spar genaamd, dat vol op wordt gebruikt in de Noord zee. En nu dan de marinesche pen". Technisch administrateur B.J.C. Jurgens ontwikkelde zich tot zijn huidige functie via ijzerwerker/aanbouwer in onder andere de Reparatie en de Scheepsbouwloods. "Ik hoop, dat u nog vele jaren op voor treffelijke wijze uw krachten aan WF zal geven", knikte de heer Zipp. Tekenaar/constructeur C.G. Meijer ging aanvankelijk als gereedschapmaker over naar de Machinefabriek/afdeling leerlingen. "U trad daar op als instructeur, maar werd vervol gens assistent-projectbaas om uiteindelijk in uw huidige func tie bij de Bedrijfsdienst terecht te komen". "En u weet alles over voortstu wing", wist de heer Zipp van Rekening-calculator K. Mos- tert. "Want u begon als scheepswerktuigkundige bij de Shell. U beheerst het werk van rekeningen maken uitstekend, net zoals u de bridgesport goed beheerst". Oude honk "Een prima kracht". Dit compli ment kreeg tekenaar/construc teur J. van de Ruyt te horen. "U werkt weliswaar langer dan 25 jaar bij WF, maar u bent tus sentijds weggeweest om bij het GEB in Rotterdam uw geluk te beproeven. U kon begrijpelij kerwijze echter WF niet verge ten en keerde op het oude honk terug. Goed zo. U bent door WF veel ingezet in Brazilië, bij de Gusto en de RDM. En u maakte ook al onze Nieuwbouwobjec- ten mee". Dat kon ook worden gezegd van bankwerker C. van de Schans. "Ook u maakte al onze nieuwbouw-objecten van de laatste 25 jaar mee. Ik denk aan de Shell-schepen, de Nige ria, de Karei Doorman, de On derzeeboten, de Korvetten voor Indonesië en nu de S-fregatten". Werkvoorbereider/calculator S. Simon, afkomstig uit Midden- Europa voer 25 jaar geleden op Noorse tankers. "En toen er één bij WF lag, bent u hier maar gebleven, mede omdat u een aardige dame, die nu uw echtgenote is, ontmoette. U be heerst ook een aantal talen, waaronder diverse Slavische, maar ook Zweeds en Noors. Prima". Projectbaas B. Verschoor had het vak van bloemkweker los gelaten. "En u bent zich toen gaan bezighouden met het aanbrengen van voetmaten en plymsolmerken op onze repara tieschepen". De heer Zipp wist hem te verlokken tot een uit eenzetting over dit accurate werk. Hierna dankte hij welgemeend de echtgenotes voor hun in breng.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 7