2 Maj. hofmeester F. van Lint (links) en Sgt. kok F. Ananias Gist Dan hebben wij intussen al ge merkt, dat zoals zijn gist door het brood, de filosofie van de Commandant als gist door de hele samenstelling van de be manning zit. Afzonderlijk alle maal puike kerels met inzet, maar door iets onzichtbaars samengesmolten tot een een heid met een extra dimensie. De "filosoof" van de Philips van Almonde, Sgt kok F. Anani as geeft gaarne een verhande ling in de kombuis over alle ins en outs van het bereiden van een kostelijke maaltijd. "Eervol werk", dat hij graag met zijn twee maats Deinsen en Borkus opknapt. "Maar toch legt het werk wel een zekere pressie op je. Het eten moet elke dag weer op tijd klaar. Niet drie keer per dag, maar zelfs meer, want ook de afgeloste wacht moet eten, en wel op andere tijdstippen. Maar wij kneizen het altijd weer. Wat wij brengen mag best naam hebben. Menig restaurant zou er jaloers op zijn. Er is een grote keuze mogelijkheid, uitgebreide me nu's die voor iedereen hetzelf de zijn, van hoog tot laag. Wij fiksen hier alles en kunnen zelf een koud-buffet van 20 scho tels aan als het moet. Natuur lijk geeft het werk wat meer problemen dan aan de wal. De zeevastheid bijvoorbeeld: altijd meteen je spullen opbergen, anders gaan zij schuiven. Met het gebruik van je koelruimten zit je ook weieens. Die mogen niet te lang open vanwege het energie-verlies. Het meest ge vraagd worden de rijsttafel en de snert (de eerste blijkt 's mid dags inderdaad van goed ge halte!). Ach, je hebt bij de Mari ne je opleiding gehad, je snuf felt veel in je kookboeken, je hoort van andere collega's wat, je assistenten hebben weer eens wat nieuws geleerd, zo blijf je aan de gang en je erva ring wordt steeds groter". Van hem naar de chef Logistie ke Dienst, Majoor hofmeester F. van Lint ("ik ben al 29 jaar bij de Marine") is geen al te grote stap, want deze co-ordineert onder verantwoordelijkheid van het Hoofd Logistiek onder an dere de werkzaamheden van de chef kok, de bakker en de bot telier. Een stuk inwendige mens is bij dit team in goede handen. "Maar daarnaast zit er in de verzorgende sector meer. Denk maar aan de ziekenver zorging, de administratie, het magazijnbeheer en de hof meesters. Ik ben de praatpaal voor hen naar het Hoofd van de Dienst toe. Veel werk in de per sonele, sociale sfeer dus, maar ook schoonhouden en op peil houden van de betrokken ruim ten en faciliteiten. Hier zit het bijzonder goed inelkaar: een prima schip. Ik heb het eigen lijk nog nooit zo goed gehad, prima materiaal, veel ruimte en een leuk team van mensen. En een vaart dat het schip maakt: ongelooflijk, net een intercity. Zo van stilstand naar topsnel heid Zeewaardig De Commandant later: "Het schip heeft een hoge zeewaar digheid en heeft door de gasturbines een groot reactie vermogen. Door de moderne apparatuur, de sensoren, be wapening en automatisering voor het technische gedeelte slaan wij op de wereldzeeën en zeker ook binnen ons bondge nootschap geen gek figuur. Als Koninklijke Marine zijn wij uiter aard trots op de operationele automatisering, die wij zelf als het ware hebben laten afstem men op onze eigen benadering van onderhavige problematiek'. En de geluiden over de kwali teiten en de snelheid van het S- fregat zijn die dag niet van de lucht. Een ieder lijkt tevreden. En als leek moet je constate ren, dat je, weliswaar bij een vlak zeetje, denkt in een trein of autobus te zitten. De gasturbi nes zoemen wat zachtjes, het schip glijdt stabiel door haar element. Een technische prestatie van de eerste orde, een zo gecompliceerd bedrijf in toch een relatief kleine ruimte, dat door de golven glijdt als of het gewoon op het land staat. Het is immers een bedrijf opge- Majoor NGID H.J.M. Michiels V.r.n.l. Commandant KLTZ C.J. van der Werf; KTZ (TD) K. van Gogh (Hfd. Afd. Wtb. Ministe rie van Defensie); O. van Lent; uw verslaggever en LTZ J.W. de Jager (eerste Officier)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 4