"WF GAAT NU REDELIJK GOED IN HET WERK ZITTEN" Directeur W. Zipp bij jubilea: "Naast de opdracht voor de vijf offshore-bakken, die vorige keer bekend gemaakt kon worden, heeft u in onze eigen WF-Brief en diverse an dere media kunnen lezen, dat de order voor Taiwan ook rond is". Dit zei de heer W. Zipp, lid van de directie, verheugd tijdens het toespreken van de jubila rissen op vrijdagmorgen 25 september jl. in de kantine Hoofdkantoor. "Met deze opdrachten is de afdeling Nieuwbouw redelijk goed van werk voorzien: alhoewel er nog wat meer moet worden aangetrokken. De afde ling Reparatie heeft in middels de opdracht ver kregen voor de ombouw van een tanker tot olie- opslagschip, bestemd voor de Westkust van Afrika". 5 het een proeftocht. De proble men worden opgelost en de Schipper heeft onze kreet al overgenomen: problemen lost Wilton vandaag op, wonderen duren iets langer. Maar de sa menwerking is uitstekend. Ik zeg: wij vormen één grote fami lie" De Eerste Officier: "Voor de proefvaart leek het wel een hekseketel, de hangar was vol spullen en is nu vrijwel leeg. Niet te geloven. Trouwens, dat zeewacht lopen tevoren heeft ook zijn nut bewezen". Van den Berg: "Discrepanties hebben zich niet voorgedaan, ledereen heeft zich plooibaar opge steld". Van Lent: "ledereen heeft kei- en keihard gewerkt en de nodige uren gemaakt. Hulde aan de mannen". En dan komen de verhalen los over de verjaardag van de EO (eerste officier) met geweldige spreu ken in enveloppen met een aar digheidje aangekleed, zoals punaises, nietjes en meer van dat aardigs. De hele dag lang stroomde het cadeautjes en de PLO (de projectleider Ot to) gaat zijn verjaardag nog vie ren Dat zal ook de nodige opschudding veroorzaken. Operationeel De Commandant: "Met een nieuw schip de zee op wil zeg gen, dat er nog heel wat moet gebeuren. Voor de overdracht moet het nog volledig ge- vechtsklaar worden gemaakt. En dan de operationele gereed heid nog. Die hangt weer mede af van oefeningen met andere schepen en het afwerken van diverse programma's op zee. Ik zie er naar uit. De S-fregatten zijn na de twee geleide-wapen fregatten toch de grootste schepen van de Koninklijke Marine. En de Philips van Al- monde is een echt S-fregat ge worden. Daarmee te gaan wer ken, tja dat betekent wel iets". Duidelijk is het HOD (Hoofd Operationele Dienst) al inge werkt als geroutineerd 's avonds zijn stem via de inter com klinkt bij het vermelden van de belangrijkste punten uit de dagtaak van de Philips van Almonde. Een beknopt, helder overzicht. De bemanning luistert naar de stem van het HOD. Een ieder is op de hoog te. Is dat mede het geheim van die goede teamgeest? Toespraak door de heer Zipp O. van Lent (rechts) en J.H. van den Berg (links); beiden van WF

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 7