s 6 Het aanwijzen van de plaatsen door de heer Vroegh Hierna ging de heer Zipp over tot het toespreken van de jubi larissen met een dienstverband van 40 jaren. Fitter-Pijpenmonteur B. van Ba tenburg begon op zijn veertien de jaar als jongste bediende bij portier Blom om na een jaar naar de Bedrijfsschool te gaan. "U behaalde daar het diploma in het koperslagersvak en kwam uiteindelijk in de Nieuw bouw Montage, waar u nu aan de S-fregatten werkt. Ik hoop, dat u nog lang bij ons zult ver toeven". 'Als krullejongen begon tim merman/meubelmaker H. van Bovenschen. "Daarna werd u leerling timmerman en vervol gens meubelmaker. Politoeren is er niet meer bij: het is nu vooral lakspuiten geworden. U is een vakman". Tweeling De projectbazen A.H.M. Buur man en A. Haak hoorden een gelijkluidende toespraak uit de mond van de heer Zipp. "Dat komt, omdat u beiden project baas bent, beiden in de afde ling Reparatie, beiden bent u als ijzerwerker begonnen en wel aan de Westkousdijk op het "oude" Wilton. Beiden toont u een goed vakman te zijn op de diverse reparatie klussen. Alleen vormt de heer Buurman een uitzondering ten aanzien van de danskunst. Met zijn echtgenote is het dansen zijn hobby. Wij zullen straks een stukje muziek opzetten, dan kunt u uw kunde bewijzen Afdelingsbaas H. de Koning was eigenlijk merkwaardig be gonnen, namelijk bij een glas- handel, waar hij glasplaten sneed. "Maar", zo sprak de heer Zipp, "veel is er niet veran derd, want nu snijdt u eigenlijk staalplaten U bent nu in de Nieuwbouw bezig aan de Maraven-bakken. Vroeger zat u in de Ondernemingsraad". IJzerwerker J.B. Notenboom begon als helper in de Scheepsbouw, werd vervol gens leerling en is nu ijzerwerker-aanbouwer. "In de sectiebouw heeft u heel wat objecten achter de rug. Gezien uw leeftijd kunt u gelukkig nog een poosje mee". Van Piet Smit afkomstig was tekenaar/constructeur J.C. Ritskes. "U begon daar als ij zerwerker, werd mallenmaker en tenslotte tekenaar/construc teur. In 1978 kwam u bij ons, maar had al kennis gemaakt met WF tijdens de bouw van de "W"-kerk schepen voor de V.N.S., waarvoor het Centraal Bureau toen bij WF was ge vestigd. P. Smit leende u toen aan ons uit. Later zat u ook op uitleenbasis bij de RDM tijdens de gezamenlijke bouw van de Sea-Land schepen. Voorts zat u bij de Nevesbu voor de GW- en S-fregatten. Bij Piet Smit was u ook nog geruime tijd OR- lid, kortom: u was nogal mo biel". Werkvoorbereider/calculator E. de Wit begon als 14-jarige in de Plaatwerkerij. "Tja wist de heer Zipp, "dat was nog onder baas De Lange met dat snor retje, nog een echte baas U werkte zich op tot in uw huidi ge functie. Goed zo. U kent het bedrijf van haver tot gort". Dames Er waren drie dames met een dienstverband van 10 jaar. Ad ministratief medewerkster, mej. M.E. de Jong, verricht haar werk tot genoegen in de afde ling Materials Management. "En in uw vrije tijd houdt u graag van winkelen; zo ken ik er nog wel een paarknikte de heer Zipp lachend. "U bent bijna hier geboren", zei hij tot mej. J.P.D. Noordzij van de afdeling Correspondentie, "het hele geslacht Noordzij heeft hier zo ongeveer gewerkt. Een goede zaak. U bent op de afdeling allround geworden in typen, telex-bediening en wer ken op de tekstverwerkende apparatuur". Complimenten waren er ook voor mevrouw J.A.C. van Wie- ringen-Winters, administratief medewerkster op de afdeling Reparatie. "U doet uw werk graag en draagt uw steentje bij tot het opstellen van goede en betrouwbare rekeningen voor onze cliënten". Voor het uitreiken van de Ko ninklijke Onderscheidingen nam de loco-burgemeester de heer drs R. Scheeres, het woord van de heer Zipp over. De laatste ging hierna over tot het toespreken van de jubilaris sen met een 25-jarig dienstver band. "U bent bijna een echte tour-operator geworden". Be langstellend knikte hij Tech nisch Administrateur C. Bel toe. Deze pleegt sinds jaar en dag zijn vakanties in Spanje door te brengen en treedt zelfs als begeleider van reizen op. "U bent zelfs tot ere-burger van Calella uitgeroepen Maar maak er niet uw professie van, want wij willen u hier nog niet missen"! Plaatwerker H. Braad was op de Bedrijfsschool begonnen en via de Plaatwerkerij naar de af deling Nieuwbouw/Montage gegaan. "U werkt aan onze Ma rineschepen. Daarnaast bent u pas lid geworden van de OR. U heeft veel gevoel voor team werk. Dat stellen wij bijzonder op prijs". Iemand die het bedrijf op zijn duimpje kent, was de chef Technische Dienst/BD D.J. Brouwer. "U was eerst bouw kundig tekenaar en daarna te kenaar/constructeur. U staat bekend als een vakkundig functionaris, die in zijn vrije tijd graag een kaartje legt. U was nog lid van de OR en is nu ra- yon-secreatris van de Unie BLHP. Een oud Bedrijfsschoolleerling was Werkvoorbereider/Calcu lator J.J. Kornaat. "U begon als leerling Scheepsmetaalbewer- ker en werd aankomend ijzer werker om via de Tekenkamer 1 10 op het Centraal Bureau Nieuwbouw terecht te komen in uw huidige functie". Uit de afdeling Reparatie was afkomstig de Technisch/Admi nistrateur H.J. v.d. Nagel. "U begon ook als leerling op de Bedrijfsschool en werd later scheepsbeschieter om tenslot te op het Centraal Dokkantoor Verantwoordelijk voor de koffie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 8