"Zo te zien weer meer werk aan de winkel bij WF" Felicitaties na afloop door de heer Roell Loco-burgemeester drs R. Scheeres: Toespraak van drs Scheeres 7 in de administratieve sector uw dagtaak te vinden. Men is te vreden over u. In uw vrije tijd bent u een verwoed zwemmer". Hulpvaardig In Lasloods Oost verricht project-baas G. v.d. Ploeg zijn werkzaamheden. De heer Zipp: "U startte als leerling in de Plaatwerkerij, werd ijzerwerker en tenslotte project-baas. U valt vooral op door uw hulp vaardige instelling. Dat ver dient waardering". Van electriciteit wist assistent bedrijfsleider P. de Pijper alles af. "Bij de sanering van Machi nefabriek I bent u op het ge bied van de electrotechnische aanpassing nauw betrokken geweest. Voor uw rekening kwam ook het onderhoud van het electrische deel van onze kranen, waarvoor u ook een verbetering van de last- moment-beveiliging uitvond. Nu heeft u de supervisie over onze hoogspanningsinstalla ties". Sleepbootkapitein T. Stuart was als matroos/dekknecht be gonnen. "U heeft veel plezier in uw werk en doet dat ook goed. Gelukkig beginnen wij weer wat meer werk te krijgen". Helaas was controleur/assis tent-magazijnmeester G. Vel- linger al geruime tijd ziek. "U kwam van een ander bedrijf binnen RSV naar ons, namelijk van de Nieuwe Waterweg. In de Magazijndienst werkte u vooral voor de Korvetten en de S- fregatten". Een tweede jubilerende sleep bootkapitein was H.P. Versla gers. "U begon ook als matroos/dekknecht. U werkte nog aan de Westkousdijk. U bent net als uw collega Stuart een prettig rustig iemand", besloot de heer Zipp waarde rend. "Mijzelf spijt het geenszins hier te mogen zijn. De burge meester spijt het echter hier niet te kunnen zijn, maar als voorzitter van de Bond van Ge meenteambtenaren leidt hij thans een vergadering in Amersfoort". Aldus veront schuldigde de loco-burgemees ter van Schiedam, wethouder drs R. Scheeres, vrijdagmorgen 25 september jl. de burge meester tijdens de jubileavie- ring in de kantine Hoofdkan toor. "Zo te zien is er gelukkig weer werk aan de winkel. Toen ik op de werf kwam lagen er althans aardig wat schepen: een be moedigende aanblik. En eigen lijk is dat hoopgevend. Want enige jaren geleden kwam de scheepsbouwindustrie als eerste onder druk te staan. De rest van het bedrijfsleven volg de; daar vielen de klappen la ter. Laten wij hopen, dat het in omgekeerde richting ook zo gaat". De wethouder was echter nog wel zorgelijk gestemd na zijn positieve gedachten ten aan zien van de scheepsbouw ge ventileerd te hebben. "Want", zo zei hij, "de laatste maanden is het werkloosheidspercenta ge in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis boven de 5% gestegen. Laten wij daarom ho pen, dat het positieve voor beeld van WF ook ten aanzien van de overige industrieën zal werken". Drs Scheeres ging voorts in op het verschijnsel van de langdu rige dienstverhoudingen bij WF. "Velen van u zijn hier al veertig jaar, anderen vijf-en- twintig. Het typische is, dat je die lange dienstverhoudingen meer ziet bij de technisch geor ganiseerde bedrijven, dan in - wat ik zou willen noemen - de zachte sector. Dat is meer een duiventil, waar de mensen soms maar één jaar blijven. Dat zie je bij de gemeente ook, dat verschil tussen de Techni sche Bedrijven en laatstge noemde sector. Maar die lange dienstverbanden zeggen daar naast natuurlijk iets over de aangename sfeer bij een be drijf enerzijds en aan de andere kant iets over her karakter en de trouw van de werknemer". Productie De heer Scheeres vertelde ook het een en ander over de posi tieve waarde van de Koninlijke Onderscheidingen. "Want u werkt voor uzelf, uw gezin, maar toch ook voor de samen leving. De overheid geeft im mers in de collectieve sfeer geld uit, dat echter door u allen in de productieve sfeer is opge bracht. Zo zit dat. En dat u voor uw bijdrage aan de samenle ving onderscheiden wordt, is een goede zaak". Maar de wethouder relativeer de de instelling van onder scheidingen enigermate, door te stellen: "Er zijn mensen, die er geen willen. Ook dat is hun goed recht. Er zijn bedenkingen tegen het systeem en wellicht terecht. Men is er al jaren aan bezig het te herzien". Vervolgens wenste hij een ie der geluk met de door Hare Ma jesteit toegekende en door hem uitgereikte onderscheidin gen. "En naast u allen wens ik natuurlijk ook het bedrijf geluk en nog een goede toekomst".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 9