t ik 15 De heer Zipp met de prijswinnaars W.G.E. Valk, de talrijke aanwe zigen, waaronder ook vertegen woordigers van diverse onder- wijsinstanties, hartelijk wel kom geheten. Slotwoord door Claus Meijer Voor de heer Valk aan zijn be schouwing over technisch be roepsonderwijs begon, sprak hij enige woorden ter nage dachtenis van de heer Koudstaal, die na 32 jaar con sulent te zijn geweest van de stichting Bemetel, helaas vier weken voor zijn pensioen was overleden. "In al die jaren is er tussen hem en onze school een uiterst plezierig en waardevol contact geweest. Wij zijn hem veel dank verschuldigd". Hierna begon de heer Valk zijn eerder genoemde beschou wing, waarbij hij inging op de rol van het technisch onderwijs in de samenleving. "In de ze ventiger jaren zagen wij een sterk afnemende belangstel ling voor het technisch be roepsonderwijs. Techniek werd een vies woord en denigreren de termen als techneuten en technokraten deden hun intre de. Gelukkig zien we nu een duidelijke opleving: veel jonge mensen kiezen weer de tech niek om carrière te maken. Mochten wij in 1980 al 72 nieu we leerlingen begroeten, dit jaar waren dat er 85, zodat onze bedrijfsschool vol zit. Hierdoor wordt de continuïteit van het vakmanschap gewaar borgd". De heer Valk wees erop, dat niet alleen de techniek de aan dacht krijgt bij onze bedrijfs school. Hoewel het vak Neder lands niet in Bemetelverband wordt geëxamineerd, hebben wij het weer in het examenpak ket opgenomen. Wij vinden het belangrijk, dat onze leerlingen zich in goed Nederlands kun nen uitdrukken. Daar hebben ze in hun verdere leven profijt van. Het helpt hen weerbaarder te maken". Wetenswaardigheden De diploma's werden traditie getrouw uitgereikt door de chef van de Bedrijfsschool, de heer P.G. van de Geer. Van elke klas werden de leerlingen één voor één naar voren gehaald, waar bij de heer Van de Geer op de hem eigen wijze over elke leer ling wel enkele aardige wetens waardigheden wist te vertellen. Na het uitreiken van de diplo ma's was het woord aan de voorzitter van de Onderne mingsraad WF, de heer A.J. Et- man, die deze bijeenkomst een mijlpaal in het leven van de jon gens vond. "Nu je je diploma op zak hebt, valt de bescher mende invloed van de school van je af. Jullie zijn van jongens mannen geworden met een groot stuk eigen verantwoorde lijkheid". Niet alleen de jongens en hun ouders werden door de heer Et- man van harte gelukgewenst. Hij richtte zich ook even tot de aanwezige vriendinnen of ver loofdes. "Het feit dat jullie een WF-er gekozen hebben, is al een gelukwens waard, want met zo'n kostwinner is je toe komst gedekt". Hierna wendde hij zich weer tot de gediplo meerden. "Vroeger werden jul lie vast wel eens schatten van kinderen genoemd. Nu zou je kunnen zeggen, dat jullie schatten van kerels zijn. Alleen slaat dat laatste dan op een fi nancieel aspect, want er is ruim drie miljoen gulden geïn vesteerd in jullie opleiding. Realiseer je dat maar eens goedEn ik zeg jullie: Als het je straks op je werkplek mis schien ooit eens niet voor de wind gaat, laat je dan niet beïn vloeden door verhalen van an deren, dat het elders beter zou zijn. De ouderen in het bedrijf moeten op jullie kunnen reke nen. Het bedrijf heeft vakbe kwame jeugd nodig". Indeling "Op het ogenblik", zo zei de heer Etman, "is er voor de jeugd een wat gunstigere rege ling wat de indeling in salaris groepen betreft. Daar heeft de ondernemingsraad hard voor gepleit. Al met al zou ik zeggen dat het zeer de moeite waard is om je hier te nestelen. O ja, en nog even over die ouderen in het bedrijf. Luister af en toe eens naar ze. Ze hebben soms gelijk". De directie verzocht hij goede arbeidsomstandigheden te scheppen voor de jeugdige WF-ers. "Want dan raak je ze nooit meer kwijt". De rij van sprekers werd af gesloten door de schooloudste van het cursusjaar '80-'81, de keurig in het "eerste grijs" van de huzaren gehulde Claus Mei jer. Hij dankte de staf van de school (inclusief de heer Beau- pin vanwege diens vermaarde gehaktballen) voor de uitste kende begeleiding, alsmede de functionarissen van de Stich ting Bemetel en het leidingge vend personeel van de stage afdelingen. Toespraak van de heer Etman Tot slot wenste hij zijn opvol ger en de nieuwe lichting exa menkandidaten veel succes. Na de pauze, waarin de ge maakte examenwerkstukken konden worden bewonderd, zorgde disc-jocky Martin Green voor een welluidend stuk mu ziek.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1981 | | pagina 17