Derde kiel gelegd Geslaagd karwei aan "Dresden" onder moeilijke omstandigheden 10 Aan de 50.302 dwt metende bulkcarrier "Dresden" van de bekende Westduitse rederij Alfred Toepfer heeft onze afdeling Reparatie onder zeer slechte weersomstandigheden een moeilijk karwei tot een goed einde gebracht. Van de zes 20-tons Liebherr dekkranen moesten de lagers, die een diameter hebben van 2,20 me ter, vernieuwd worden, zodat de kranen dus eerst losgemaakt en na het verwisselen van de lagers weer gemonteerd dienden te worden. Hiervoor werd onze drijvende bok "Mammoet" in gezet. Terwijl het schip in dok 4 was drooggezet, werd kraan voor kraan losgemaakt en door de "Mammoet" opgehesen en vervolgens na het ver nieuwen van het lager weer teruggeplaatst. Zelfs onder normale omstandigheden is dit een moeilijk karwei, waarbij het letterlijk om millimeterwerk gaat. Nu had men echter te kampen met zeer slecht weer en vaak stormachtige wind, zodat vooral het terugplaatsen van de kranen met ui terste zorgvuldigheid moest gebeuren. Vanwege de korte opleveringstijd kon het karwei niet worden uitgesteld. Acht dagen lang is men op de "Mammoet" met twee ploegen 24 uur per et maal in touw geweest. Door de goede inzet van al le betrokkenen kon het karwei tenslotte tot volle tevredenheid van de eigenaars worden uitgevoerd. Kotteren Aan de "Dresden" werden tevens diverse andere werkzaamheden uitgevoerd. Zo stond schroef- en aswerk op het programma, waarbij onder andere de vier bladen van de verstelbare schroef werden gedemonteerd om bij Lips te worden overhaald. Het roer werd afgenomen voor het inzetten van een nieuwe vingerling-bus. Ook onze mobiele kotterploeg kwam in actie voor het uitkotteren van de scharnierverbindingen van de achterste lui ken. Tevens werd nog een kleine huidschade gerepareerd en tenslotte waren er hoofdmotor-survey en de gebruikelijke grit- en verfwerkzaamheden. brengen, teneinde het pro bleem van het scheuren in de koelwafndoorvoerkanalen tn ^roeksels van de B SF motoren te verhel pen Het gaat hier om een nieuw ty pe motor, waarbij de cilinder deksels van de eerste typen uit twee delen bestaan Bi| latere uitvoeringen heeft men er éen geheel van gemaakt Die eer dere typen vertonen soms de neiging tot scheuren door de ontredende warmteverschil len Zo ook de cilinderdekseis van de bulkcarrier Jalavihar" (77 000 dwt) van de India Scandia Steamship Co Aan gezien onze werl een korte le vertijd. een redeli|ke prijs en een adequate oplossing voor drie kanalen per loonden neiging to De oplossing was dichtlassen van ge ten en ter plaatse ter-doorvoering var ten veranderen Di del van het aanb een bus met een kri rubberen randen g Ter hoogte van gaten creeerden vi als het ware insert die genoe vervangt en waard ter rechtstreeks laatkleppenhuis ga dat er lastechmsct eisen worden ges het deksel ti|dens Op 5 januari jl. werd de kiel gelegd voor de derde Off shore-bak voor Venezuela. Dat betekent, dat er nu bij WF twee kielen en bij de RDM één kiel zijn gelegd. De volgende kiellegging vindt bij RDM plaats op 26 januari 1982.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 12