WF droeg Philips van Almonde over aan KM 1 "De werkgelegenheid op het terrein van het uitvoeren van hoogwaar dige projecten, zoals die ook in het verleden bij Wilton-Fijenoord werden verricht, kon met de bouw van de twee S-fre- gatten worden geconti nueerd". Met deze zinsnede beklem toonde de heer W. Zipp, lid van de directie, in zijn toespraak ter gelegenheid van de overdracht van het eerste door WF ge bouwde S-fregat Hr. Ms. Philips van Almonde aan de Koninklij ke Marine het belang van deze opdracht. Dat was op 2 decem ber jl. Maar allereerst heette de heer Zipp namens de KMS en WF een ieder hartelijk welkom bij deze ceremoniële over dracht. "Dit geldt in het bijzonder de Minister van Defensie Z.E. Van Mierlo, die zijn eerste bezoek aan Wilton-Fijenoord brengt, de doopster van het schip, me vrouw Scholten en haar echt genoot - zij gaf het schip op za terdagmorgen 11 augustus 1979 de naam "Philips van Al- monde", de kiellegger Gene raal Hensen met echtgenote - hij legde op maandag 3 okto ber 1977 de kiel, alsmede een aantal heren, die aan de enige voorganger met dezelfde naam als van het huidige standaard fregat hun krachten hebben ge geven". De heer Zipp wees er vervol gens op, dat dit schip met het bouwnummer 358 het eerste is uit de derde serie S-fregatten van vier schepen, waarvoor tus sen de Koninklijke Marine en de KMS het contract werd gesloten op 3 februari 1977. De bouwnummers daarvan zijn: 358 t/m 361. De Philips van Al- monde is daarvan het eerste NAVO-fregat. Bedrijfsleven De heer Zipp memoreerde voorts: "In overleg met het be drijfsleven en de Overheid werd Het besloten de eerste twee sche pen van deze serie door WF te laten bouwen. Hierdoor werd enige jaren geleden de scheepsnieuwbouw - met na me in het Waterweggebied - enigermate lucht gegeven". Hierna duidde hij op het eerder vermelde werkgelegenheidsas pect. En wees hij op het voort zetten van hooggekwalificeerd werk, waarmee in het verleden al een goede naam werd opge bouwd. "Het kan", zo stelde de heer Zipp, "niet genoeg worden be nadrukt, dat mede gelet op de buitenlandse concurrentie, het in stand houden van kennis en bekwaamheid op dit speciale schip afgemeerd voor de kade gebied bij diverse werven van het allergrootste belang is, ook voor de Overheid". Hij oordeelde de samenwer king met de Nederlandse De fensie en met name de Konink lijke Marine hierbij van zeer grote betekenis voor alle be trokkenen. In dat kader was na tuurlijk van belang het verlenen van toestemming door RSV voor het bouwen van de nieuwe dokloods. "Want", zo beargu menteerde hij, "de uitbreiding en verbetering van onze outilla ge gaf daardoor mede gelegen heid ons vakmanschap op dit gebied te behouden en te ver sterken. De voor de toekomst onmisbare kennis bleef daar- Het tekenen van de overname papieren: v.l.n.r. ir. Smit (KMS), mr. Rosman, ir. Sluis, ing. Zipp en ir. Van Wijngaarden (RSV) SBN ir. T.P.J.M. Stoltz zet zijn handtekening, v.l.n.r.: de heer Ros man, Minister Van Mierlo en Vice-Admiraal Van Beek

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 3