2 De commandant ontvangt Minister Van Mierlo door behouden. Het is daarom van het grootste gewicht voor de Overheid en het bedrijfsle ven, dat door nieuwe opdrach ten de vaardigheid en kennis in het leven worden gehouden. Al leen hierdoor zullen wij allen in staat zijn de nodige know-how te kunnen bewaren en de hier door in stand gehouden vaar digheden onder andere ook toe te passen op andere ingewik kelde projecten buiten de bouw van marineschepen". Samenwerking Ingenomen was de heer Zipp met de goede samenwerking met de KMS, waardoor mede het project geheel volgens planning was verlopen. Daar om oordeelde hij een dank woord daarvoor zeker op zijn plaats en hoopte op bestendi ging van de samenwerking in de toekomst. Ook memoreerde hij de inzet van een ieder, zon der welke niet tot dit goede re sultaat gekomen zou zijn. "Ik dank daarbij ook een ieder van de Koninklijke Marine, de Nevesbu, Wilton-Fijenoord en de toeleveranciers, die bij het tot stand komen van dit schip betrokken waren. En mijn spe ciale dank gaat uit naar de Ko ninklijke Marine voor de goede verstandhouding en voor het in WF gestelde vertrouwen. Met de toevoeging van dit goede schip aan de vlootsterkte wens ik u van harte geluk. Comman dant en bemanning dank ik voor de goede samenwerking tijdens de laatste fase van de bouw en de proeftocht, waarbij dit schip tot leven kwam en ik wens u, commandant en be manning, toe dat de Philips van Almonde gedurende vele jaren de haar opgedragen taken tot volle tevredenheid zal mogen verrichten". Muziek van de Koninklijke Militaire Kapel Ontvangst van het echtpaar Scholten ven van de vrede in onze we reld". Koploper Schout-bij-Nacht ir. T.P.J.M. Stoltz begon na zijn welkom tot de Minister, manschappen en overige aanwezigen met de constatering, dat het zesde S- fregat nu aan de sterkte van de Koninklijke Marine werd toege voegd. "Dit schip is de koplo per uit de derde serie, waarvan WF er twee bouwt. Een voor waarde voor het vervroegd af sluiten van het contract, was het in Schiedam laten bouwen in verband met de werkgele genheid in het Waterwegge bied". Hij wees ook op het positieve samenwerkingsverband in de geen verschil geconstateerd met de zusterschepen". Hij maakte zijn complimenten aan de bouwmeester voor de goede organisatie, die dit had mogelijk gemaakt. Maar het re sultaat was evenzeer te danken aan de uitstekende samenwer king tussen de bouwmeester, de "Torenstraat" en de Marine- bedrijven. "Veel waardering heb ik voor de flexibiliteit, die een ieder heeft weten op te brengen". Daarbij vergat de Schout-bij-Nacht niet te noe men het Marinetoezicht, de Van Ghentkazerne en de men sen van de Drebbel. Eenheid "Commandant en bemanning van de Philips van Almonde: u Hierna overhandigde hij aan de commandant een fraai schilde rij voorstellende admiraal Phi lips van Almonde. Tevens schonk hij hem het eerste exemplaar van het boekje geti teld "Welkom aan boord" en sprak de wens uit: "Ik hoop, dat er in de toekomst zich vele aan gename gelegenheden zullen voordoen, waarbij u verdere exemplaren aan bezoekers kunt overhandigen". De heer Zipp besloot zijn toespraak met: "Schout bij Nacht Stoltz, in uw hoedanig heid van Directeur Materieel Koninklijke Marine, draag ik hierbij thans mede namens de Koninklijke Maatschappij De Schelde de Philips van Almon de aan u over, waarbij ik de wens uitspreek, dat dit schip zal bijdragen tot het handha- NAVO en met name op het Duitse programma, waar even eens S-fregatten worden ge bouwd naar Nederlands ont werp. "Voorts is u bekend, dat twee van onze S-fregatten naar Griekenland zijn verkocht en dat Portugal zijn officiële keuze heeft bepaald ten gunste van onze zogeheten Kortenaer- klasse". Verder toonde de heer Stoltz zich tevreden over het geheel volgens plan verlopen van het S-fregatten-project in Neder land. "Dat vergt een continue prestatie van alle betrokkenen. Dat een zo'n complex systeem als een tegenwoordig fregat toch is, zo voorspoedig bij WF tot stand kon komen, bewijst het hier aanwezige vakman schap. Tijdens de proeftocht is

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 4