3 vormt thans een volwaardige operationele eenheid, waartoe de eerste aanzet al werd gege ven op de proeftocht. Mevrouw Scholten: U doopte indertijd het schip en wenste het en haar bemanning een behouden vaart. Door uw aanwezigheid thans geeft u blijk zich verbon den te voelen met het wel en wee van het schip. Het blijft dan ook eigenlijk uw schip Vervolgens dankte hij de Com mandant en de bemanning voor de wijze, waarop dezen de proeftocht hadden uitgevoerd en verzocht vervolgens de Commandant Hr. Ms. Philips van Almonde in dienst te stel len. De Commandant, KLTZ C.J. van der Werf, volbracht de ze taak volgaarne en zei zich richtend tot Z.E. Vice-admiraal H.L. van Beek, Commandant Zeemacht Nederland: "Ik ben blij, dat er zojuist weer een fon kelnieuw schip aan uw zee strijdkrachten is toegevoegd". Hierna memoreerde hij hoe het marinedetachement de afbouw van het schip heeft kunnen meemaken voor wat betreft de laatste fase. "Vooral letterlijk, want door de huisvesting op de Snellius verkeerden wij in de bijzondere situatie op de werf vlak bij het nieuwe schip te wo nen. Ook konden wij al door de medewerking van WF twee we- Het schip na de vlagwisseling De kiellegger Generaal Hensen en echtgenote komen aan boord ken voor de proeftocht op het schip gaan wonen, waarbij ook al enkele dagen en nachten werd zeewacht gelopen. Daar door konden wij al met vertrou wen aan de proeftocht begin nen. Tijdens de proefvaart zijn we echt enthousiast gewor den". Ingenomen toonde hij zich met het feit, dat niet alleen het schip van uitstekende kwa liteit is, maar datzelfde geldt evenzeer het personeel. Hij had een goed vertrouwen in het nu volgende opwerkprogramma om deze twee grootheden sa men te smelten tot een operati oneel gereed schip. Doopster De Commandant sprak vervol gens waarderend de doopster toe om haar tenslotte uit te no digen voor een "dag op zee". Ook kiellegger Z.E. Generaal J. Hensen nodigde hij op die ma nier uit. Woorden van lof sprak hij tot de vertegenwoordigers van de industrie. "Wees trots op dit geweldige werk, dat u hebt afgeleverd: wij zijn er trots op, dat het aan ons wordt toe vertrouwd om er mee te varen". In zijn toespraak richtte hij zich vervolgens tot de bemanning, die hij er op wees met welk een stuk gecompliceerde techniek men van nu af aan zou om gaan. "Maar laten wij ons niet vergissen, want om zeker te zijn van dit laatste zullen wij moeten beschikken over een flinke dosis kennis en ervaring". Hij wees op de in spanningen, die de bemanning zich in de toekomst zal moeten getroosten en was blij, dat zo veel familieleden bij deze over drachtsceremonie aanwezig waren. Na het geven van enige instructies aan officieren en bemanning nodigde hij alle

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 5