"S-fregat Philips van Almonde overgedragen aan tevreden klant" Directeur W. Zipp bij jubilea: 5 De heer Zipp speldt het WF-insigne op "U kent het bedrijf van binnen en van buiten", zei de heer Zipp, het lid van de directie, op vrijdagmorgen 11 december jl. tot de heer D. van Genderen, die met zijn maar liefst 50 dienstjaren de rij van jubilaris sen opende tijdens een bijzon der gezellige bijeenkomst in de kantine Hoofdkantoor. "U heeft hier een hele loopbaan achter u. Begonnen als helper in de scheepsbouwloods, daar na leerling-, aankomend- en zelfstandig ijzerwerker. Voordat u uw huidige functie als tech nisch administrateur op het Centraal Dokkantoor ging uit voeren, bent u vele jaren tijd- schrijver geweest. En ook nog eens 35 jaar lid van de vrijwilli ge WF-brandweer", zei de heer Zipp waarderend. Veertig dienstjaren had admi nistrateur K.C. Baris. Ook hij had in die periode diverse func ties uitgeoefend. "U kwam in dienst op de loonadministratie bij de heer Platje. Later ging u op de hoofdboekhouding de crediteurenadministratie doen. Tevens heeft u voor het WF Zie kenfonds gewerkt, waarbij uw verdienste is geweest, dat u dit arbeidsintensieve werk hebt omgezet in een goed compu terprogramma. Bij de maat schappelijke zorg beheerde u diverse fondsen en nu doet u allerlei administratieve taken bij de Personeelsdienst. Daar naast bent u OR-lid". Een tweede jubilaris met 40 dienstjaren was werkvoorberei der/calculator A. de Grauw, die begon als leerling bankwerker, maar daarna ijzerwerker werd. "In 1950 ging u toch weer terug naar de bankwerkers, waar u via voorman en onderbaas in 1978 projectbaas werd. Nu coördineert u bij de buiten bankwerkers verdeling van het personeel over de diverse sche pen. Dat is heel nuttig werk". Ijverig In het gezelschap was ook een dame met tien dienstjaren. Adm. boekhoudster G.C.M. Koonen-van Aken verricht haar werkzaamheden op de afdeling Financiële en Economische Zaken. "U zorgt ervoor dat de produktie van de strikt nodige gegevens wordt voorzien. Te vens fungeert u als afdelings secretaresse. Men kwalificeert u als een ijverig iemand, met een goede inzet". Hierna kwamen de medewer kers met een 25-jarig dienstver band aan de beurt. Electrisch lasser J. Baumhöer staat be kend als een goed vakman, die bij iedereen goed staat aange schreven. "U kent alle technie ken die nodig zijn om allerlei soorten pijpen aan elkaar te lassen". De heer Zipp liet zich hierover uitvoerig voorlichten. Monteur-bankwerker W.A. Bey er had zijn werk vroeger aan boord van schepen verricht. "In 1960 ging u over naar de Ma chinefabriek Reparatie. Daar staat u bekend als een bekwa me medewerker, die zijn vak kent". Administratief boekhouder J.H. Bolle had een hele gang door het bedrijf gemaakt. "U begon als leerling ijzerwerker en kwam via hulp bij de ijzerwer kers/sorteerders en administra teur bij de tijdcontrole uiteinde lijk terecht bij de tijd- en loon- verantwoordig. U legt ook con tacten voor het in- en uitlenen van personeel in RSV-verband. Ook moeten wij - om een cliënt in de door hem gevraagde tijd te kunnen bedienen - weieens extra mensen inlenen via on deraannemers. U houdt de fi nanciële afwikkeling goed in de gaten". Kraanrijder Q.A.W. Derks was begonnen in de Nieuwbouw. "Datzelfde werk deed u later in de Machinefabriek Reparatie. Om gezondheidsredenen kwam u daar in 1970 bij de af deling kraantransport. Vanaf een hogere plaats kon u uw vroegere werk goed overzien. En deden ze het goed?" Koperslager/fitter H. van Elsac- ker had eigenlijk al enige tijd geleden zijn jubileum moeten vieren. "Maar toen was u op proefvaart met de Philips van Almonde. Dat was gezellig, nietwaar? Dit fregat is nu over gedragen aan een tevreden cliënt. U heeft op vele marine schepen gewerkt. Van u is te vens bekend, dat u uw kennis overdraagt: dat is heel nuttig". Werkvoorbereider/calculator H.H. Goossens had veel cur sussen gevolgd. "U weet veel van motoren en geschut. In de Machinefabriek Reparatie zorgt u voor een goede tijdver- Een aandachtig gehoor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 7