"Van tijd tot tijd een schouderklopje is een goede zaak" Burgemeester mr. G.J. te Loo: "Hoewel mijn verschijning hier slechts een paar jubilarissen betreft, is het uitreiken van de Konink lijke Onderscheidingen toch duidelijk een gebeu ren, dat is ingekaderd in de huldiging, die in het bedrijf plaatsvindt". 6 antwoording. Tevens heb ik ge hoord dat uw vrouw en u pi keurs op de dansvloer zijn". Zware materialen Nadat de burgemeester de ju bilarissen en hun echtgenotes had toegesproken en de Ko ninklijke Onderscheidingen had uitgereikt, vervolgde de heer Zipp zijn toespraken tot de "25-jarigen". Magazijncontroleur M. de Ja ger is werkzaam in het opslag park. "U werkt daar met zware materialen, zoals schroeven en assen. Het is zeer belangrijk dat wij het transport en de opslag hiervan op een goedko pe en handige manier kunnen verzorgen". Projectvoorbereider J. Kemink had als hobby plankzeilen. "Het lijkt me dat je daar zeer handig voor moet zijn, net als trouwens in uw werk. U heeft nu een groot job onder handen: de ombouw van de mammoet tanker "Phillips Enterprise" tot opslagschip. In uw vrije tijd bent u tevens lid van het hoofd bestuur van de personeelsvere niging van WF en speelt u graag bridge". "U begon op de oude werf bij de buitenbankwerkers", zei de heer Zipp tot postloper J. van Kleij. "Daarna ging u naar Schiedam, waar u in 1974 bij de werfpostdienst kwam. U doet uw werk met veel plezier. Ik hoop dat u nog vele jaren de post - en vooral goede post - mag rondbrengen". De heer J.C. Noevers is bank werker in de Reparatie. "Dat vak heeft u uw hele leven ge daan. Ik neem aan dat u het aangenaam werk vindt". "Het is mijn hobby", kreeg de heer Zipp als antwoord, waarop de ze de wens uitsprak dat heer Noevers zijn hobby nog lang bij WF zou kunnen beoefenen. De heer A.W.J, van Oevelen was van assistent calculator opge klommen tot de functie van af delingsbaas in de Machinefa briek Reparatie. "U bent een pikeur op het gebied van de hydraulica, roestvrijstaal- behandeling en witmetaal- gieten. Daarbij hoop ik, dat uw gevoel voor humor nog vele ja ren mag bijdragen tot een ont spannen, gezellige sfeer in de werkplaats. Asleidingen De heer T.M. v.d. Vaart was be gonnen bij WF als leerling bank werker om uiteindelijk project baas te worden bij de schroef- en asploeg van de afdeling Re- Felicitaties van de heer Tamminga Dit zei de burgemeester van Schiedam, de heer mr. G.J. te Loo, tijdens zijn toespraak tot de jubilarissen op vrijdagmor gen 11 december jl. in de kanti ne Hoofdkantoor. "Er vindt soms een discussie plaats of het uitreiken van die Koninklijke Onderscheidingen nog wel een zinvolle zaak is. Als je de sfeer vergelijkt tussen nu en 1931, de tijd waarin de heer Van Genderen zijn werk zaamheden begon, dan kun je zeggen, dat er in de arbeids omstandigheden heel wat is verbeterd. Maar op het inter menselijke vlak is er een verza kelijking opgetreden. Vroeger was er een grotere betrokken heid met elkaar. Er waren in tensievere contacten. Er heeft in de loop der jaren een zekere verschraling plaatsgevonden. paratie. "U kent uw vak op uw duimpje en heeft vele ontwik kelingen meegemaakt. De schepen werden steeds groter, de assen steeds zwaarder en gecompliceerder. De asleidin gen van de bij ons behandelde Sea-Landschepen zijn er een goed voorbeeld van. U heeft uw technische kennis erop aange past". Technisch administrateur E. Verschoor was bij WF in dienst gekomen als leerling calcula tor in de Machinefabriek. "Nu werkt u op de afdeling Materi als Management, waar u zich bezig houdt met materiaal opslag en logistiek. Een goed contact met onze klanten is daarbij van groot belang". De heer E. Wapenaar sloot de rij van jubilarissen. "Na uw mili taire diensttijd, tijdens welke u op de mijnenvegers voer, bent u bij ons gekomen als aanko mend controleur bij de buiten bankwerkers". Hierna volgde een verhandeling over het uitlij nen van fundatieplaten. "Te genwoordig werkt u als kwali teitscontroleur in de Machine fabriek Reparatie. Uw hobby is voetbal. Bij de club P.P.S.C. heeft u het doel verdedigd. U zit er ook in het bestuur". De gedecoreerden met echtgenotes in de Directiekamer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 8