13 niet vergeten. Komisch was bij voorbeeld om te zien hoe een aantal met roet bedekte man nen zich plotseling vanuit een mangat aan dek wurmden. Verrassing Gezellig aan de koffie Huidschades Het repareren van diverse huid schades is altijd een belangrijk onderdeel van het reparatie- gebeuren en uiteraard werd hieraan ook in dit 30ste jour naal de nodige aandacht besteed. Een heel ander onder werp was het vervaardigen van de gigantische kabelhaspels voor de kolengraafmachines, die de afdeling WF-RDM Alge mene Werktuigbouw maakt voor de Amerikaanse markt. Aardig was om te zien hoe aan de hand van op de grond ge tekende mallen de diverse onderdelen aan elkaar werden gezet. De afdeling Reparatie is ieder jaar goed vertegenwoor digd en soms is zelfs moeilijk om voor de film een keus te maken uit de veelheid van op drachten. Naast de al eerder genoemde "jobs" waren er nog de pijpreparatie van de "Wang- koll", het werk - samen met de RDM - aan de schroefasleiding en van de "Sealand Galloway", de reparatie van het enorme roer van de "Widar" en een uit voerig verslag van de metamor fose van de "Jan Heijmans". Deze mattenlegger werd omge bouwd tot stortvaartuig om als zodanig dienst te gaan doen bij de bouw van de stormvloedke ring in de Oosterschelde. En dan niet te vergeten de aan- varingsschade van de "Titan", En natuurlijk sigaren van Franny Koome Het tweede onderwerp had een leuke verrassing in petto, want in plaats van de vertrouwde stem van Loet de Ronde, was daar ineens een zoetgevooisde vrouwestem die het commen taar sprak bij de beelden van de conferentie van de 25-jarige OR. Het was de stem van Marjo Simons, die als receptioniste op de afdeling Reparatie werkt. Zij verzorgde het commentaar bij de "sociale" onderwerpen, terwijl de heer de Ronde de technische zaken voor zijn rekening nam. Deze nieuwe opzet was een aardig idee, dat bijdroeg tot de grote afwisseling die het jour naal kenmerkte. De verkiezing en voor de ondernemingsraad kwamen uitgebreid in beeld. In de diverse kantines werd ge filmd hoe de WF-ers massaal hun stem uitbrachten. In de kantine hoofdkantoor was de camera aanwezig net op het moment - zou men een tip heb ben gehad? - dat enkele aan trekkelijke dames hun biljet in de stembus stopten. De man nen in de zaal konden het best waarderen. Daarna was er een jaarlijks terugkerend onderwerp. Het door Ir. B. Wilton uitreiken van de naar hem genoemde prijs voor de beste leerling van het jaar, die dit keer naar Ton Dam man ging. Een bijzondere reparatie was die van de krukas van het Griekse vrachtschip "Hattan", waarbij de krukpennen met koolzuurijs bevroren werden en de krukwang met branders ver warmd om de krimpmerken weer in hun oorspronkelijke stand te brengen. Het waren boeiende beelden van een in teressante klus, die volledig aan boord werd uitgevoerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 15