Harmonie concert klonk als een klok 17 Gestoken in nieuwe uniformen trad op zater dagavond 20 maart jl. de Harmonie Wilton- Fijenoord in de Stads gehoorzaal in Vlaarding- en aan om daar het jaar lijkse concert te ver zorgen. Het werd een muzikaal optreden van hoog niveau, waarvan de vele aanwezigen, waaronder de burge meester van Schiedam, de heer mr G.J. te Loo met echtgenote en enkele leden van de Schiedamse Gemeen schap, zeer hebben genoten. Prachtig spel De Schiedamse Gemeenschap bedacht voorts de scheidende secretaris, de heer W. Risse- ma, met een nog uit te reiken ere-medaille, of beter: de pen ning van Verdienste. Onder leiding van de gast- dirigent L.F. Niesten, tweede dirigent van de Kapel der Mari niers, startte de Harmonie met het Tampboerkorps een pittige mars, waarbij de uniformen voor de eerste keer werden ge toond. De Harmonie ging vervolgens verder met kwikzilverachtige klanken in de Rapsodie Slave no. 1 van C. Friedemann in het arrangement van Delhaye, een zeer zuiver gespeeld geheel van volksmuziek. Het orkest groeide in zijn vorm in Concer- tiono voor klarinet, waarin solist De Heij op klarinet met steun van het hele orkest kon excelleren: een slepend geheel op een ragfijn gedragen sa menspel tussen solist en orkest, een romantisch stuk en gevoelig vertolkt. Grandioos Een grandioze techniek werd tentoongesteld in Fremersberg van Koennemann (arrange ment Slingerling), een "industri eel" programmatisch stuk, met heuse donder- en regenbuien, bliksemschichten en vroom kerkgezang, dat een erop uitge trokken jachtgezelschap naar een goede schuilplaats lokt. De slagwerksectie kon zich ten volle uitleven, geweldig. Het geheel onderbouwd door een windmachine, die er niet om loog. Dit moeilijke stuk vergt een uitnemend vakmanschap, welnu, daarover beschikt de Harmonie van WF, maar dat weet iedere kenner en insider. Het orkest speelt niet voor niets in de hoogste klasse. Daarnaast lijkt de toekomst veilig gesteld door een goed jeugdorkest, dat weer optrad onder leiding van dirigent W. Vos. Vlot werden gebracht de pittige Seven Up mars. Danse- rije en het zeer moeilijke Zap- fenstreiche No 1 van Ludwig van Beethoven. Een talent bleek soliste Ivonne van de Kooy op Xylofoon in Happy go Lucky van Houtvast. Een toe komstig talent om te koeste ren, maar meer nog siert haar de bescheidendheid, waarmee zij optrad. Alleraardigst was de door Van Delft gecomponeerde Japanse Mars, met Oosterse effecten. Pauze Na de pauze eisten de Explo sions terecht de nodige aan dacht op met vrolijke beatdans. Leuk, spontaan, plezierig als intermezzo. Ook het Tamboer korps onder leiding van tamboer-maïtre Rissema deed een slagwerk-duit in het muzi kale zakje. Prima. Maar natuurlijk nam de Harmo nie haar plaats weer in met vrolijke Clarinet Caperiolen van Schorer om vervolgens de solisten mevr. Wouters en de heren De Roode, Bijl en Ver beek de kans te geven hun kun nen te tonen in Flute Cocktail van Harry Simeone, een lekker vrolijk stuk. Gevoelige expressie was er in Morricone, fijne filmmuziek van Johan de Mey, prachtig gedra gen door het hele orkest, een genot voor de muziekliefheb bers, maar dat geldt evenzeer voor Wo die Wolga fliesst, Rus sische melodieën, waaronder bijvoorbeeld het bekende Kalinka, ontstuimig, levendig en meeslepend. Het publiek was eigenlijk een avond lang in de ban van de Harmonie en te recht! De ovatie na afloop was dan ook veelbetekenend. De jeugd speelde ook goed En natuurlijk dynamische dans Een dankbaar publiek

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 19