2 Een hele klus Besturing door W.F. personeel van de mobiele kraan ken, in een tropisch klimaat met een vochtigheidsgraad van 90 procent. Het werktempo ligt hoog en blijft hoog liggen: mijn respect Jullie zitten in Lagos? Wij hebben een kampement op de nieuwe Marine-basis in aan leg. Wat Lagos zelf betreft: een miljoenenstad. Vanuit zee net Manhattan met al die wolken krabbers. Vreselijk druk daar en natuurlijk een geheel eigen cultuur met zijn eigen charme, gevuld met een goedlachse vrolijke bevolking. Zo met hun eigen zeden en gewoonten. Zeer eigen en voor Europeanen wel even wennen. Wat de druk te aangaat beteugelt men die door auto's met even nummer borden op andere dagen te laten rijden, dan die met de on even nummers. De beter gesi tueerden hebben dan ook twee auto'sNee, geen twee nummerplaten, daarop staan zware sancties. In Lagos zijn de wegen zeer modern. Ze heb ben van die fly-overs, die bedui dend groter zijn dan het Klein- polderplein, kun je nagaan Je kunt eigenlijk duidelijk zien, dat het land veel olie heeft. Daaruit worden onder meer de grote projecten gefinancierd. Hoe zit het met jullie vervoer? Wij hebben een busje, dat als een soort opstapwagen wordt gebruikt op die geweldig grote Marine-werf. Het dient daar voor vervoer van onze mensen en materialen. Wij hebben er voor de communicatie ook ons eigen VHF-systeem. Onont beerlijk bij die grote afstanden. Het team begint lekker op el kaar in te spelen. Het loopt goed. Er is nu ondersteuning bijgekomen van de heer Den Oudsten voor het administra tieve gedeelte, begrotingen en rekeningen. En ontspanning? Die vinden wij voornamelijk bij ons kampement. Er is een ten nisbaan, ruimte voor tafelten nis, tafelvoetbal en een zwem bad. Op zondag gaan wij wel zwemmen aan een strand op twee uur afstand van onze ver blijfplaats. Eten doen wij op z'n Europees. Inheems is bijvoor beeld de Yan-wortel, waaruit een geel-witachtige bal wordt gemaaakt, die men in een soort soep doopt. Uitgaan in Lagos heeft geen zin. Trouwens de mannen zijn na een dag hard werken in dat klimaat behoor lijk moe. En zoals ik al zei: ge werkt wordt er in een goede sfeer, want wij hebben een fijne ploeg, die van wanten weet. Dat is goede Public Relations voor Wilton-Fijenoord in het buiten land, zoals wij die al sinds ons bestaan opbouwen. Sleutelen aan de motor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 4