In memoriam ir. B. Wilton In de leeftijd van 69 jaar is in Driebergen op 31 mei jl. over leden onze oud-directeur de heer Bart Wilton. Hij werd op 4 juni jl. in alle stilte begraven. De heer Wilton nam eind april 1977 afscheid van ons bedrijf. Niet lang daarna werd hij benoemd tot voorzitter van de Kamer van Koophandel Rotterdam/Beneden Maas. In die functie heeft hij zich voor al beijverd voor de samen werking tussen de diverse groeperingen en daardoor een grote bijdrage geleverd in het belang van de stad Rotterdam en van de haven. Hij werd op 14 mei 1913 geboren aan de Heemraads singel in Rotterdam. Na het Rotterdamsch Lyceum te heb ben doorlopen, studeerde hij aan de Technische Hoge school te Delft, waar hij zijn ingenieursgraad behaalde. De heer Wilton werkte daarna bij de Artillerie-Inrichtingen in Amsterdam en bij het Bureau voor Bedrijfsorganisatie van ir. J.M. Louwerse. Voor dat bureau was hij onder meer werkzaam in de reparatie- werkplaatsen van de Neder landse Spoorwegen in Tilburg. In 1942 trad hij in dienst van Wilton-Fijenoord waar hij in 1949 werd aangesteld als chef van de afdeling Werktuig bouw. In 1951 volgde zijn benoeming tot lid van de Directie. Na zijn afscheid in 1977 bleef hij nog enkele jaren als adviseur aan het bedrijf verbonden. De heer Wilton hield van het bedrijf en hij hield van de mensen. Hij stond er midden in. Hij had grote aandacht voor de ontwikkeling van het personeelsbeleid. Vanaf de in stelling van de Ondernemings raad in maart 1956 was hij tot zijn vertrek in 1977 voorzitter van deze raad. Degenen die de raadsvergaderingen in die tijd hebben meegemaakt, zullen de inspirerende wijze waarop hij leiding gaf niet licht vergeten. Zijn grote verdienste was, dat hij door zijn gevoel voor de medemens en zijn humor tegenstellingen wist te over bruggen en andersdenkenden tezamen wist te brengen. De leidende rol van zijn voor ouders heeft hij in een sterk veranderende wereld op deze eigen wijze voortgezet en waardig afgerond. Het bedrijf verliest in hem een geliefd oud-directeur en tevens de verpersoonlijking van W.F. Onze deelneming gaat in het bijzonder uit naar zijn vrouw en kinderen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 3