"Diadema" keerde terug op oude honk Een zeer goede bekende keerde onlangs terug aan onze werf: de 70.000 dwt metende tanker "Diadema" van Shell Tankers Nederland. 4 stuurman op de "Korenia", die toen net in de afbouwfase was. In 1970 heb ik al een maand of vijf als stuurman op de "Diade ma" gevaren en ook ben ik nog op de "Kopionella" gezagvoer der geweest. Dat was in '76-77". Druk bezet De Diadema in 1982 maand, die hij nu op de "Diade ma" vaart. "Toen ik in 1955 bij Shell kwam, ben ik hier opgestapt als vierde Tijdens zo'n reparatieperiode is hij druk bezet. Hij ontvangt ver tegenwoordigers van de rederij en ook van allerlei havenautori teiten in verband met de nale ving van de vele voorschriften, die er tegenwoordig zijn. "Als je vaart, gaat het er allemaal wat rustiger en geregelder aan toe. Dan heeft iedereen zo zijn eigen taak. Op de kortere trajecten binnen Europa is het natuurlijk behoorlijk druk, maar als je een grote oceaanreis maakt, heb je vaak rustige periodes". De heer Hoogesteger houdt zich tijdens het verblijf aan de werf op de hoogte van het repa- ratiegebeuren. "Met die self- polishing paint voorkom je aan groei op de scheepshuid, het geen een gunstige invloed heeft Met dit schip bestaat een spe ciale band. Het werd niet alleen door WF gebouwd, maar was ook het eerste schip, dat gedokt werd in ons 160.000 dwt dok 8, kort na de opening daar van door Prins Bernhard in 1966. Ook nu ging de "Diadema" weer in dok 8 voor een speciale verfbehandeling: het laten aan brengen van enkele lagen self polishing paint. Tevens werden tijdens de repa ratie-beurt volgens één van de twee rederij-inspecteurs, de heer J.H. ten Katen (hij kent WF op zijn duimpje, aangezien hij er zelf werkzaam is geweest), nieuwe radars geplaatst en ver der het normale onderhouds werk uitgevoerd. Aan boord hadden wij een gesprek met de heer P. Hooge steger, die sinds februari jl. ge zagvoerder is op de "Diadema". Hij begon zijn maritieme loop baan in 1952 bij de VNS en kwam in 1955 bij Shell in dienst. Zijn ervaring met WF Nieuw bouw producten beperkt zich niet tot de twee-en-een-halve De Diadema in 1966

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 6