"Ville d'Anvers" vaardig en vlot gerepareerd UuJüüft 5 Kapitein P. Hoogesteger samen met zijn ongeveer 30- koppige bemanning. "Voor het merendeel bestaat de beman ning uit Spanjaarden, de officie ren zijn Hollanders en we heb ben een vrouwelijke marconist uit Engeland aan boord". Het schip mag wat de heer Hoogesteger betreft, best bij WF blijven dokken. "Ik woon in Rotterdam, dus dat komt goed uit". Dit verblijf aan de werf was echter van korte duur. Op het mo ment dat wij afscheid nemen, brengt een vertegenwoordiger van de rederij alweer de instruc ties voor de volgende reis. op de snelheid en het brand stofverbruik van het schip. In Aruba heb ik eens een tijd voor anker gelegen met een 200.000 tonner. Je zag de aangroei zien derogen toenemen. Vooral in tropische wateren heb je dat. Vandaar dat de rederij dus die speciale verf laat aanbrengen". De "Diadema" omschrijft hij als een goed schip. Hij werkt er Prins Bernhard en de heer Meeuwisse in 1966 bij de opening van dok 8 De afdeling Reparatie van WF heeft een mooie prestatie ge leverd door ondanks een grote hoeveelheid meerwerk het 24.500 dwt metende container schip "Ville d'Anvers" van de Franse rederij NCHP binnen de gestelde contract-tijd van veer tien dagen te repareren. Tijdens deze periode werd een grote verscheidenheid aan werkzaamheden uitgevoerd. Omdat het schip binnen afzien bare tijd zal worden uitgerust met een derde 30-tons Haglund dekkraan, maakte WF hiervoor een kokerfundatie, die een dia meter heeft van maar liefst twee meter en een pijpwand- dikte van 30 millimeter. Het vormen van de kokerfunda tie gebeurde met behulp van de rollenwals van onze afdeling Nieuwbouw. Ook werd de elec- trische installatie voor de kraan aangelegd, zodat deze in een mum van tijd geplaatst kan worden. Een ander karwei was het aan passen van drie ruimen op het vervoer van 20-voets contai ners. Eerder werden hierin 40- voets containers vervoerd. In verband met deze aanpassing werd een aantal extra container geleiders geplaatst. Ook aan dek worden containers vervoerd, zodat de verschan sing dus tegen een stootje moet kunnen. Daarom werd zo wel aan stuurboord als bak boord van voor tot achter de bestaande verschansing ver hangen door een zwaardere uit voering. Aan de 32 pontonluiken wer den uitgebreide reparaties ver richt, waaronder het rechten van een drietal getwistte lui ken. Tevens werden electrische aansluitingen gemaakt voor het vervoer van koelcontainers. Afgezien van de krukas, werd de hoofdmotor vrijwel totaal gedemonteerd voor onder ande re het opnieuw ingieten of ver nieuwen van een aantal lagers. Ook de hulpmotoren nam men onder handen. Tot slot kreeg het schip een SPC (self-polishing paint) be handeling, waarvoor uitgebreid stralen noodzakelijk was. Ook werd nog de schroefas getrok ken. Door de goede inzet van de gehele reparatieploeg kon deze omvangrijke en gevarieer de opdracht, ondanks het vele extra werk, toch binnen de scherp gestelde levertijd wor den geklaard. Ville d'Anvers

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 7