"Plaatsing op bedrijfsschool is gelukwens waard" W.G.E. Valk bij opening schooljaar: "Kennelijk hebben jullie er zin in om hier op de WF-bedrijfsschool aan een nieuwe toekomst te beginnen, want het valt me op dat het nu om pre cies negen uur muisstil is, ten teken dat jullie met spanning wachten op wat komen gaat". 6 succes en een plezierige be- drijfsschooltijd toe. Erkenning De gewoonte getrouw was ook stituut, dat de belangen van al le werknemers in het bedrijf be hartigt". Ook de heer Eijkenboom felici teerde de kersverse WF-ers met hun plaatsing op de be drijfsschool. "Jullie hebben ge kozen voor een goede school, die in Nederland een grote naam heeft.en terecht! Jul lie worden hier opgeleid tot Dit zei de chef van de bedrijfs school, de heer P.G. van de Geer, op maandagmorgen 30 augustus jl., in de kantine van de school, waar maar liefst 91 jongens begonnen aan een twee-jarige vakopleiding. Van dit zeer bemoedigende aantal - het geeft weer eens aan, dat onze bedrijfsschool goed staat aangeschreven - worden acht jongens opgeleid ten behoeve van andere bedrij ven. De heer Van de Geer heette de jongelui van harte welkom en leidde vervolgens de chef Vor ming en Opleiding, de heer W.G.E. Valk in. Hij wenste het lerarenkorps geluk met de komst van zo veel nieuwe leer lingen. "Over het algemeen gesproken neemt het aantal leerlingen in grote bedrijven af, omdat het opleiden ervan een grote kostenpost betekent. Er zijn zelfs al leerlingenstelsels waarbij je geld mee moet bren gen om geplaatst te kunnen worden". Mede met het oog hierop wees de heer Valk de nieuwe leerlingen erop, dat zij zich in een bevoorrechte posi tie bevonden. "Jullie plaatsing op onze school is een gelukwens waard. Als je bedenkt, dat er in het Nieuwe Waterweggebied bijna 4000 jongeren zijn, die nog steeds naar een baan zoeken, behoren jullie tot de uitverkorenen door hier meteen met een salaris te kunnen beginnen. Bovendien is het nu voor de 58ste keer, dat wij hier nieuwe leerlingen binnenhalen. Jullie worden dus opgevangen door een staf, die weet hoe het moet en die jullie met veel plezier zal opleiden. Hij wenste de jongens veel de secretaris van de onder nemingsraad WF, de heer J. Eijkenboom aanwezig om de nieuwe leerlingen toe te spre ken. Deze was blij om weer een uitnodiging hiertoe te hebben mogen ontvangen, "want", zo zei hij, "dit houdt een erken ning in van het feit, dat wij als ondernemingsraad ook bij de opleidingen binnen het bedrijf betrokken zijn. Dat is een goede zaak, want de onderne mingsraad is een gekozen in- vakman en het is een gelukkige omstandigheid, dat er ondanks de slechte tijden nog steeds vraag is naar goede vaklieden". Hij wenste de jongens veel succes en spoorde hen aan om hun best te doen. "Als je op deze school slaagt, heb je alle kansen om ook in je verdere loopbaan te slagen". Toespraak door de heer Van de Geer De nieuwe leerlingen voor hun school

Wilton Fijenoord Nieuws | 1982 | | pagina 8