177 242 WF-Nieuws pagina 3 Oprichting van de Stichting Wilton-Fijenoord Op initiatief van het College van Burgemeester en Wethouders van Schiedam werd op 11 juli 1984 de Stichting Wilton-Fijenoord opgericht, welke ten doel heeft het voortbestaan van onze vennootschap te waarborgen. Tijdens de besprekingen die aan de oprichting van deze Stichting vooraf gingen werd gekozen voor een unieke opzet namelijk om een bestuur te vormen uit alle geledingen van het bedrijf, aangevuld met enkele personen welke vanwege hun grote deskundig heid en/of hoedanigheid een bijdrage zouden kunnen leveren in het belang van Wilton-Fijenoord. Bij de oprichting werd een voorlopig bestuur benoemd bestaande uit de volgende heren: A. J. Etman Ir M. L. C. van Heeswijk Drs J. H. Simons Sedert de oprichting in december 1984 van Wilton-Fijenoord Holding B.V., waarvan de aandelen berusten bij de Stichting Wilton-Fijenoord wordt het bestuur van de Stichting gevormd door de navolgende personen: D. Benner A. J. Etman Ir M. L. C. van Heeswijk T. T. Jonker Mr H. R. Okkens Drs R. Scheeres Drs J. H. Simons Ir B. J. A. Sluis Mr A. Stemerdink Ir G. F. van der Want De heer Scheeres is tot voorzitter van de Stichting benoemd en de heer Jonker tot secretaris/penningmeester. De statuten van de Stichting voorzien erin dat het uiteindelijke bestuur kan bestaan uit: Max. 5 bestuurders uit de Raad van Commissarissen Twee bestuurders uit de Directie Twee bestuurders uit de Onder nemingsraad Eén uit het College van Burgemeester en Wethouders van Schiedam Max. drie bestuurders welke op basis van hun specifieke deskundigheid en/of hoedanigheid worden aangetrokken. De bestuurders van de Stichting komen tenminste twee maal per jaar in vergadering bijeen. Raad van Commissarissen Bij de oprichting van Wilton-Fijenoord Holding B.V., waarvan de Dok- en Werf- Maatschappij Wilton-Fijenoord B.V. een dochteronderneming is, werd een Raad van Commissarissen benoemd bestaande uit de heren: Ir M. L. C. van Heeswijk - voorzitter Mr H. R. Okkens Drs J. H. Simons. Commissarissen benoemen zichzelf (coöptatie) met een recht van aan beveling door de directie, aandeel houders en ondernemingsraad. De algemene taak van de Raad van Commissarissen bestaat uit: - toezicht houden op 1beleid van de directie 2. de algemene gang van zaken in de vennootschap en de met haar verbonden onderneming. - het bestuur met raad terzijde staan. Bij dit alles moet de Raad van Commissarissen zich richten naar het belang van de vennootschap en de met haar verbonden onderneming. Personeelsinformatie in cijfers Personeelsbestand per 31-12-1983 2165 (incl. 35 militairen) Bij: retour militaire dienst 14 overige indiensttredingen 9 totaal 23 2188 Af: herstructurering 1983/1984 242 overig vertrek 111 totaal 353 Personeelsbestand per 31-12-1984 1835 (incl. 12 militairen) Het uit bovenstaand overzicht blijkende vertrek van 353 personen kan als volgt worden onderverdeeld: Overlijden 7 Pensioen 1 SUM 2 Langdurig ziek (WAO) 44 Militaire dienst 9 Op initiatief van de onderneming 8 Op initiatief van de werknemer 40 Restant herstructurering 1983 65 Herstructurering 1984 138 Over naar RBGD-R'dam 2 Over naar SIH-R'dam 37 Totaal 353

Wilton Fijenoord Nieuws | 1984 | | pagina 3