sBUFSSCHOOL 5. Vorming en opleiding pagina 8 WF-Nieuws Bedrijfsschool De ontwikkelingen omtrent de bedrijfs opleidingen stonden landelijk reeds zodanig in het teken van de belangstelling, dat in de Raad van Overleg in de Metaalindustrie (ROM) de sociale partners, werkgevers en werknemers, overeenkwamen om medio 1983 regionale opleidingsstichtingen op te richten met het doel zoveel mogelijk opleidingscapaciteit bij ondernemingen te behouden om daar schoolverlaters op te leiden voor de officiële leerlingstelsel diploma's. Verder is het een taak van de Stichtingen om te bemiddelen teneinde zoveel mogelijk gediplomeerde cursisten aan werk in de industrie te helpen. De Stichting Metalektro Opleidingen Rijnmond (SMOR) werd voor onze regio de Stichting waar Wilton-Fijenoord haar opleidingscapaciteit inbracht. Voor elke leerling wordt een subsidiebedrag betaald dat wordt geput uit 0,2% van de prijscompensatie en de Bijdrage Vakopleidingen Jeugdigen van Sociale Zaken. Dankzij deze oplossing bleek het mogelijk 124 leerlingen aan te nemen. Deze leerlingen met uitsluitend een SOM-leerovereenkomst, worden opgeleid in de vakken: - Constructie Bankwerken - Scheepsmetaalbewerken - Pijpenbewerken - Bankwerken - Draaien-Frezen-Kotteren - Booglassen. Opleiden onder andere condities betekende voor de Bedrijfsschool het inleveren van een aantal onderwijstaken, bij voorbeeld de gymnastiek- en zwem lessen en het theoretisch technisch- en algemeen vormend onderwijs. Opgebouwd diende te worden een relatie met het bestaande Kort Middelbaar Beroepsonderwijs van de Gemeente Rotterdam, dat één dag per week de theorie verzorgt in de instituten Rotterdam Noord en Zuid. Met de ouders werden goede contacten

Wilton Fijenoord Nieuws | 1984 | | pagina 8