WILTON FDENOORP NIEUWS Bij een nieuw begin. 3 maandelijks Nieuws Magazine 46ste jaargang no. 1- januari 1985 Het verschijnen van dit langverwachte WF-Nieuws markeert in vele opzichten een nieuw begin. Een nieuw begin omdat het ons in tegenstelling tot veler verwachtingen voorlopig gelukt is ons bestaan te redden. Vorig jaar immers hadden wij, na de weigering van de exportvergunning voor nog eens vier onderzeeboten voor Taiwan, nog slechts de keuze tussen wat toen heette "de kogel of de strop". De "kogel" bestond uit faillissement van Wilton-Fijenoord, onmiddellijke sluiting van de Afdeling Nieuwbouw en voortzetting van alleen de Afdeling Reparatie in sterk afgeslankte vorm, hetgeen bij nadere uitwerking in totaal het gedwongen ontslag van zeker 1500 man betekend zou hebben. De "strop" bestond eveneens uit faillissement en voortzetting van de Afdelingen Nieuwbouw en Reparatie, beide in sterk afgeslankte vorm, waarbij het gedwongen ontslag tot 1000 man "beperkt" zou zijn gebleven. Dat dit niet is doorgegaan, is te danken aan de inspanning van velen, waarbij in het bijzonder Burgemeester Scheeres genoemd moet worden. Hij nam het initiatief tot de Schiedam-optie, die uiteindelijk, zij het met een gedwongen ontslag van 150 man, halverwege dit jaar tot stand is gekomen. Daarmee werd niet een "hoofdstuk" in de geschiedenis van Wilton-Fijenoord gesloten, maar werd een geheel "boek" dicht gedaan. Wilton-Fijenoord is opnieuw begonnen, straatarm, maar, naar wij hopen, gezond. Er is een periode aangebroken van hard werken en zuinig zijn, waarin weinig ruimte is voor leuke dingen die vroeger zo gewoon waren. Het verschijnen van dit sterk versoberde WF-Nieuws nieuwe stijl betekent, dat de velen die ons niet méér dan een half jaar heb ben gegeven ongelijk hebben gehad. Wij hebben een half jaar achter de rug met voor de Afdeling Reparatie een bevredigende hoeveelheid werk, zij het tegen matige prijzen. De Afdeling Nieuwbouw is nog geruime tijd van voldoende werk voorzien en aan het aantrekken van nieuwe opdrachten wordt hard gewerkt. Het betekent echter niet dat we er al zijn; we zijn nog maar net begonnen. "Vroeger" is geweest en "terugis er niet bij; wij moeten dan ook samen voorwaarts, wij hebben geen andere keus. Het verschijnen van dit eerste WF-Nieuws nieuwe stijl markeert tenslotte ook het begin van 1985, hetgeen een welkome toeval ligheid is die ons in staat stelt U en de Uwen een gelukkig en naar wij hopen gezond en voorspoedig 1985 te wensen. Wij danken U voor Uw onmisbare bijdrage in het afgelopen jaar en rekenen op Uw onverminderde inzet in het jaar dat is aange broken. De Directie Het Burgemeester Scheeresplein op de werf in wintertooi

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 1