s.s. Nedlloyd Tasman nu Tasman Nieuwe wijze van overallverstrekking pagina 2 WF-Nieuws Hoom Omdat voorde invoering van iedere gebrui ker de maat genomen is en het nieuwe sys teem de mogelijkheid biedt om voor de groene en blauwe overalldragers steeds de eigen overall beschikbaar te stellen, mag worden verwacht dat de huidige gerecht vaardigde klachten tot het verleden gaan behoren. Doordat van iedere overalldrager de juiste maat bekend is mag worden verwacht dat in de toekomst geen "hoog water in het dorp" overalls zullen worden gedragen en ook klachten over "knellende" exemplaren Met ingang van 2 januari 1985 is gestart met de invoering van een ander systeem van verstrekking van overalls. Het gehele pakket van diensten zal worden uitbesteed aan de wasserij. Op het oude systeem was terecht veel aan te merken, met name m.b.t. maatvoering, reparatie en beschikbaarheid. In de directe omgeving van de kleedlokalen zijn wisselkasten geplaatst. Iedere deelne mer krijgt de beschikking over zo'n in twee ën gedeelde kast met eigen sleutel. Een kastdeel is bestemd voor het deponeren van een vuile overall in het andere deel wordt steeds na aantreffen van een vuile overall door het personeel van de wasserij een schoon exemplaar gedeponeerd. Wordt geen vuil exemplaar aangetroffen dan zal beslist geen schone overall in het betreffende kastje worden gelegd. niet meer gehoord zullen worden. Het was- serijpersoneel zal permanent op de werf aanwezig zijn en op bepaalde uren in de ruimte naast de O.R. (MF. Reparatie) tel. nr. 3242. De overalls gaan er ook anders uitzien, op de rugzijde staat met grote letters "Wilton- Fijenoord" bovendien zijn de overalls van dichter geweven stof gemaakt waardoor ze minder krimpen. De omruilfrekwentie zal niet worden gewij zigd. Wie onder het oude systeem 1 x per week zijn overall omruilde zal dus nu ook 1 maal per week een schone overall in zijn kastje vinden. Wie meerdere keren omruil de vindt nu ook steeds na het deponeren van een vuile overall een schoon exem plaar. Wanneer een ieder er aan meewerkt en konsekwent de vuile overall in het betref fende kastje doet zal de service graad ho ger worden en zullen de kosten lager wor den en aldus een positieve bijdrage aan het bedrijfsresultaat kunnen leveren. De rederij Nedlloyd heeft het schip de s.s. Nedlloyd Tasman kunnen verhuren aan Sealand Service op de dienst tussen Euro pa en U.S.A. Sealand vaart echter met.een andere maat containers, te weten 35 ft. en 40 ft. De Nedlloyd Tasman is uitgerust voor het vervoer van hoofdzakelijk 20 ft. containers. Om het schip in te passen in bovenge noemde lijndienst moest het schip een grondige verbouwing ondergaan aan het container arrangement. Om deze omvang rijke verbouwing in zeer korte tijd te kunnen uitvoeren werd samen met de firma Boele een succesvolle offerte uitgebracht. Het werk bestond uit de bestaande contai ner geleiderekken in 8 ruimen losmaken en met alle versterkingen verplaatsen opdat 40 ft. and 35 ft. containers geladen kunnen worden. Hiervoor moest ook het nodige staalwerk in de dubbele bodems worden aangebracht. Om de containers in de nieuwe situatie op dek te kunnen vervoeren, moesten alle lui ken van boord en naar de scheepsbouw- loods teneinde omgebouwd te worden. Al deze werkzaamheden met nog diverse andere reparaties werden door Wilton en Boele binnen de gestelde tijd opgeleverd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 2