Het "Technisch Bureau" afd. Nieuwbouw WF sluit zich per 1 januari 1985 aan bij de RBGD-Rotterdam pagina 6 WF-Nieuws Vlak voor het ter perse gaan van deze eer ste editie van het WF-Nieuws werd de over eenkomst gesloten tussen Wilton-Fij- enoord en de Stichting RBGD-Rotterdam (Regionale Dienst voor Bedrijfsgezond heidszorg en Bedrijfsveiligheid). Met deze overeenkomst werd een periode afgesloten van vele besprekingen tussen functionarissen van WF en de RBGD-Rot terdam. De werkzaamheden met betrekking tot de bedrijfsgezondheidszorg binnen onze or ganisatie komen met ingang van 1 januari 1985 in handen van bovengenoemde Dienst, waavan het kantoor is gevestigd te Floogvliet bij het Metro-station. De RBGD heeft één van haar bedrijfsart sen, dokter M.C.J. Klop, aangewezen om de belangen van WF op het gebied van de bedrijfsgezondheidszorg te behartigen. Dokter Klop, die zich via bijgaande foto aan u voorstelt, zal regelmatig op ons bedrijf aanwezig zijn. Reeds werd bekend ge maakt dat hij op maandag-, woensdag- en vrijdagochtend vanaf 09.00 uur op onze Medische Dienst spreekuur zal houden vol gens afspraak. Ten behoeve van de ongevallenbehande ling zijn er drie verpleegkundigen op onze Medische Dienst werkzaam, t.w.: Mevrouw A. Willems en de heren M.H. van Fleugten en J.R. Leyenaar. Alle drie zijn voor onze werknemers zeker geen onbekenden. In de komende uitgaven van het WF- Nieuws zullen meerdere artikelen verschij nen over onderwerpen die de bedrijfsge zondheidszorg betreffen. Deze keer vond de redactie het belangrijk om aandacht te besteden aan de afdeling Bedrijfsgezondheidszorg van de RBGD en mochten wij hierover een artikel publice ren, dat overgenomen werd uit "RBGD- Nieuws". Wilton-Fijenoord van voor de RSV-periode beschikte over een eigen Projekt Bureau waar onder meer ontwerpen op maritiem gebied tot stand kwamen. Tijdens de RSV-tijd kwam hier vrijwel een eind aan door het indelen van WF-Nieuw- bouw bij RSV-Marinebouw met een centra le ontwerp- en verkoop organisatie. Nu we weer op eigen benen staan moeten we onze eigen bonen doppen. Over de or ganisatie en taken van de nieuw opgezette afdelingen Marketing en Begroting wordt u een volgende keer ingelicht. Het Technisch Bureau zoals dat op 1 okto ber 1984 van start ging heeft als eerst te noemen taak het 1Ontwerpen van maritieme eenheden Bij een aanbieding van een schip be hoort een algemeen scheepsplan en een scheepsbeschrijving. De begroters hebben voor de kostprijs-berekening gegevens nodig als staalgewicht, soort constructie, machinevermogen. Voor Overleg reservedelen met vertegenwoordigers van T.K. v.l.n.r. P.A. v.d. Broek (T.K.), O. v. Lent (T.B.), A D. v. Eijk (T.B.) en C.P. v. Woerkom (T.K.). zover deze gegevens niet van de aan vrager komen zorgt het Technisch Bu reau hiervoor. Het beoogde project kan ook iets an ders zijn dan een schip. Zo werd in de afgelopen weken een ontwerp gemaakt van een drijvend dok voor een buiten landse marine. De dokwand hiervan moet accommodatie kunnen bieden voor zowel dok-personeel als scheeps bemanning. Een ander voorbeeld: Ontwerp een drij vend "hotel" voor 600 gasten. De aan bieding gaat één dezer dagen de deur uit. Bij het ontwerpwerk moet veel wor den gerekend. Dit voert ons tot de vol gende taak van het Technisch Bureau: 2. Het uitvoeren van technisch reken werk voor berekeningen op de volgende ge bieden: a. scheepsontwerp: - weerstand- en schroefbereke- ningen - stabiliteit en trim - sterkteberekeningen - beladingstoestanden enz. b. scheepsreparatie: - verlengen van schepen - constructiewijzigingen enz. c. nieuwbouw productie: - te water laten van schepen: - controle op rondheid van onder- zeeboot-sekties. - trillingsberekeningen - sterkte berekeningen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 6