Evaluatie met de oude en nieuwe Ondernemingsraad WF-Nieuws BON Uitsluitend voor gepensioneerden (SUM-EVUM) BON WF-Nieuws pagina 7 Het is niet bij wijze van modegril, dat het Technisch Bureau de beschikking kreeg over een I.B.M. personal compu ter, afgekort P.C. Dit apparaat heeft (voor wie het iets zegt) een geheugen capaciteit van 640 k.B. De keuze werd mede bepaald door de mogelijkheid een telefonische verbin ding tot stand te brengen met de grote computer van het "Technisch Weten schappelijk Rekencentrum ENR" te Petten. Onze eigen medewerkers ontwikkelen voor gebruik op de eigen computer pro gramma's voor allerlei rekenwerk. Daarnaast kan via de verbinding met Petten gebruik worden gemaakt van omvangrijke en kostbare rekenpro gramma's, voor: scheepsvorm, stabili teit, sterkte, stromings- en trillingspro blemen. Het spreekt haast vanzelf dat boven genoemde rekenmogelijkheden ten dienste staan van alle belangheb bende WF-afdelingen. Van lieverlee zullen we de beschikking hebben over een groot aantal program ma's, waarmee veel tijdrovend reken werk op snelle wijze kan worden uitge voerd. Als laatste taak (maar niet minder om vangrijk dan de vorige) noemen we het verstrekken van gegevens voor: 3. "Integrated Logistic Support" (I.L.S.) waarmee wordt bedoeld: Het aan onze (vooral marine-) klanten verstrekken van een pakket gegevens en kennis nodig voor het in bedrijf hou den van de geleverde produkten. Dit houdt onder meer in: - Het bepalen en bestellen van reser- vedelen - Het verzamelen van gegevens van alle aan boord voorkomende onder delen. - Het organiseren van de opleiding van bemanning en onderhoudsperso neel aan de wal. Voor het verlenen van deze diensten hebben we van diverse kanten hulp no dig, zoals: - van toeleveranciers van belangrijke installaties - van teams van ex-marine specialis ten met kennis en ervaring in boven genoemde I.L.S.-taken. - van, niet te vergeten, een computer, die ook op dit administratief techni sche gebied veel schrijf- en sorteer- werk vergemakkelijkt. Een deel van de hiervoor genoemde werk zaamheden was al voor 1 oktober j.l. gaan de, maar was nog niet bij hetTechnisch Bu reau ondergebracht. Nu dus wel, en het is goed dat te weten. We moeten ons bedrijf opnieuw leren kennen. Het Technisch Bureau wil met behulp van enkele daartoe aangetrokken pas afgestu deerde technici met enthousiasme bijdra gen tot het weer bereiken van een gezonde bedrijfstoestand. L. Wind Op vrijdag 14 december 1984 was de On dernemingsraad met de direktie en de hoofden van dienst in Gilze-Rijen. De opzet van dit samenzijn was om eens achterom te kijken op de gebeurtenissen van het afgelopen jaar, maar vooral ook een blik te werpen op de toekomst. Na een roerig jaar bestond er behoefte om alle zaken eens rustig op een rijtje te zetten In het morgengedeelte van het zeer uitge breide programma werden de gebeurtenis sen van de afgelopen 2 jaar belicht waarbij een aantal nog gevoelige wonden werd ge likt zoals het rampzalige verlies van ar beidsplaatsen. In de middag zetten de hoofden van dienst hun toekomstvisie uiteen en de daaraan gekoppelde plannen. Eén en ander was tamelijk verhelderend, maar door het overvolle programma wat te veel van het goede. Het verdient daarom ook aanbeveling, dat de hoofden van dienst hun plannen in werk besprekingen van de Ondernemingsraad wat uitvoeriger toelichten. Wellicht is er dan ook meer gelegenheid tot vragen stellen. Het grote gemis op de bijeenkomst was de aankondiging van nieuwe opdrachten. Immers, men kan nog zulke uitstekende plannen maken, maar als er geen werk is blijft de uitvoering achterwege en vallen zij alle in duigen. Tenslotte hadden we aan het eind van de dag een wat duidelijker beeld gekregen van de voorgenomen bedrijfsvoering, maar de motivatie zal nog heel wat verbeterd moe ten worden. D. Benner, secr. O.R. Hoofdredacteur/ Voorzitter Redactie Commissie W.G.E. Valk afd V O, tel. 3332 Redactieleden: B.J. Haga afd. P&O R. Körleyen afd. Lassers T. Kuijpers afd. Techn. Dienst J.H. Meerwaldt afd. Reparatie M.C. Oranje afd. Nieuwbouw G. Zeilstra afd. Aluminium Medewerker: F.W. Dingjan Fotografie Kopij volgend nummer: Vóór 11 februari 19851! Indien U dit magazine op Uw huisadres wilt blijven ontvangen, zendt dan deze bon in naar: PERSONEELSDIENST WF, POSTBUS 22-3100 AA SCHIEDAM Naam Adres Stad Postcode:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 7