Winter bij de Bedrijfsdienst WILTON FUENOORD NIEUWS In dit nummer Het is 16 januari 1985 's morgens 10.30 uur en het vriest 6°. De afgelopen nacht vroor het t.m. 10° en het is bewolkt, vochtig, winderig, kortom koud, erg koud. In maart wanneer U dit leest is het bo venstaande waarschijnlijk onbegrijpe lijk en voor velen alleen nog een (boze) droomMaar de eerste twee weken van januari en februari 1985 zullen ons heugen. Weg- en treinverkeer danig in de war, te laat op het werk, later thuis, hoge stookkosten, bevroren waterlei dingen en eindelijk een Elfsteden tocht. Afgezien van onze werknemers die in de kou aan dek, in dokken of elders bui ten moeten werken, hebben deze kou de toestanden ook ingrijpende gevol gen voor de Bedrijfsdienst. U zult in eerste instantie wellicht zeg gen, oh, dat zijn die lui die niet gezorgd hebben dat de wegen, kades, valrepen enz. schoon en ijsvrij zijn; dat zijn die lui die geen kans zien te voorkomen dat er leidingen bevriezen en verwarmingsin stallaties uitvallen ('t Blaasje!). Ondanks deze uiterlijke ongemakken, wordt de Bedrijfsdienst in deze periode dag en nacht overbelast met: Gladheidsbestrijding die in principe wordt uitgevoerd door de terreindienst in nauwe samenwerking met de afde lingen beveiliging, brandweer en chauffeurs. De eerste die met gladheid wordt ge- konfronteerd is meestal de dienst doende wachtkommandant in de nachtdienst. Hij begint in samenwer king met personeel van beveiliging en brandweer zout te strooien op de we gen van het bedrijf. Bij extreme weers omstandigheden roept hij 1 of 2 chauf feurs en de volledige pekelploeg (ca. 10 man) van de terreindienst telefo nisch op of laat ze per taxi halen. Dit vindt plaats rond 03.30 uur. Indien deze mensen worden opgeroepen is het ui teraard glad door sneeuw of ijzel en is er meestal nog niet gestrooid in de stad, zodat ze glibberend en glijdend, vaak na 1 a l^uur, het bedrijf bereiken. Ondanks dit alles lukt het meestal de wegen op het bedrijf om 7 uur berijd baar te hebben. 3 maandelijks Nieuws Magazine 46ste jaargang no. 2 - maart 1985 O Elfstedentocht pag- 2 O Voor gepensioneerden 3 O O.R. heeft een vrouw 3 O Scheepsbouwwerkplaatsen 5 O Veiligheid en Milieu 6 O Open dag Bedrijfsschool 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 1