De Elfstedentocht pagina 2 WF-Nieuws Onder genoemde omstandigheden komt het voor dat deze ploeg 16 of meer uren achter elkaar in touw is, ter wijl ook in de weekenden gestrooid moet worden. Aangezien pekel pas goed werkt als er veel doorheen gereden wordt, doen de grootste moeilijkheden zich voor op ka den en dokken waar weinig of geen verkeer is. Daar wordt dan zand ge strooid met als nadeel dat bij intreden de dooi dit zand weer weggehaald moet worden ter voorkoming van scha de aan kraanbanen en verstopping van afvoerkanalen. De toegangen aan boord van schepen worden door schepelingen, personeel van de afdeling bikkers, dokperso- neel of brandwachten vrij van sneeuw en ijs gehouden. Daartoe zijn verspreid over de werf bakken met zand en pekel geplaatst. In deze tijd van aanhoudende vorst en sneeuwval kan het voorkomen dat, on danks de moderne en zuinige appara tuur, zo'n 70 ton zout per week ge strooid moet worden. Weggegooid geld! Ander ongerief zoals bevroren ver- warmings-, water- en rioolleidingen die, voor zover de bevroren grond dat toelaat, moeten worden opgegraven en gerepareerd of vervangen. Radiatoren die in minder koud weer uit zuinigheid werden afgezet en daarna vergeten, bevriezen. Toiletruimten van en bij de dokken begeven het. De ge volgen van dit soort zaken zullen we pas bij dooi ondervinden. De kombina- tie van pekel en smeltwater veroor zaakt problemen bij de stroomafne mers van kranen; de rubberafdekkin gen van stroomgoten moeten sneeuw vrij gehouden worden, opdat de kranen kunnen blijven rijden. Dakbedekkingen aan en tussen ge bouwen raken bekneld door ijsvorming en geven lekkages. Hemelwaterafvoeren bevriezen en ge ven bij tijdelijke dooi overlast. Verwar mingsinstallaties moeten lange tijd op vol vermogen draaien en dat is bij—15° niet genoeg, zodat hier en daar extra verwarming moet worden ingezet. Ge volg: drastische verhoging van olie- en aardgasverbruik. In de lucht geblazen geld! De technische dienst, aansluitdienst en bouwafdeling zetten alle man kracht in, ook in de nacht en gedurende het weekeinde, om de produktieafde- lingen in staat te stellen zo goed moge lijk hun werk te kunnen doen. En dat is bij 10° vorst niet altijd leuk! Bedrijfs- dienst alsnog dank voor deze extra in zet! volgende melden. Bart is nu nog zeer onder de indruk van de perfekte orga nisatie en van het geweldige enthousi asme van de Friese bevolking. Onder luide aanmoedigingen startte hij om 6.45 uur in het donker met 1000 man tegelijk om ruim 12 uur later onder wel haast ovationeel applaus - dit gold voor alle tourrijders - te finishen. Hij is ook een keer gevallen en wel bij die be faamd geworden scheur in Bartlehiem; languit gleed hij met zijn lange lichaam voorover door het water onder een luid meewarig "oooohh". Maar het opstaan en zich kletsnat weer aan het schaat sen zetten, lukte mede door het ge- skandeerde "olé, ole"" uit duizenden kelen. Gerrit Bart had de sportdag van zijn le ven. Goed getraind op de fiets en op de ijsbaan had de gediplomeerde K.N.S.B.-schaatstrainer zijn super hobby prima voorbereid. En blijft zich voorbereiden, per slot van rekening is het zo weer winter. Voorwaarden: Je moet wel een beetje kunnen schaatsen en daarnaast In een goede konditie zijn. Dit was de eenvoudige .konklusie van Gerrit Bart, na zijn enthousiaste ver haal over de Elfstedentocht 1985 te genover Uw redakteur. Gerrit Bart, be- groter op de Afdeling Reparatie had er drie dagen voor uitgetrokken. De eer ste dag voor de reis en het afhalen van de startkaart, de tweede dag voor het evenement en tenslotte de derde dag om na te genieten en de terugreis naar huis te maken. U geachte lezer, die in middels alles zelf heeft doorgemaakt en ondervonden met betrekking tot Uw Elstedentocht, kunnen we toch nog het VERENIGING WF AFD. TENNIS Veel werknemers en/of hun huisgenoten weten kennelijk nog niet dat bij WF de mo gelijkheid bestaat om lid te worden van de Tennisvereniging. Voor slechts f 50,— per jaar (t/m 14 jaar f 35,—) kunt u tennissen wanneer u maar wilt. Ook 's avonds, aangezien er verlichting aanwezig is. 55 Kunt u niet tennissen? Voor f55,— krijgt u aan het begin van het seizoen 10 lessen van een trainer. Bent u geïnteresseerd of wilt u nog iets na ders weten, neem dan even kontakt op met de secretaresse, Hanneke van der Burg, toestel 3070. Indien utennisles wilt volgen, wacht dan niet te lang met opgeven, aan gezien deze lessen begin april zullen aan vangen. biedt gewoon meen. Graag tot ziens.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 2