Nieuwe O.R. heeft een vrouw Uitsluitend voor de gepensioneerden WF-Nieuws pagina 3 De redaktie meent een primeur te moeten hebben voor het tweede nummer van het WF-Nieuws. Zij ging op bezoek bij de eer ste gekozen vrouw in de nieuw samenge stelde Ondernemings Raad. Zij heet Anne- ken Willems (let u op de n, die moet erbij, komt uit de Achterhoek). Zij is een ca. der tigjarige vrouw, die in haar "zorg"-funktie voor ca. 1800 werknemers een dagtaak heeft gevonden als bedrijfsverpleegkundi- ge. U weet nu bij wie wij op bezoek gingen en u raadt het goed dat dit in haar werf home plaatsvond, de Bedrijfsgezondheids Dienst. Aangenaam kennis met haar te ma ken was het zeker, hoewel de periode waarin wij dit interview maakten voor haar niet zo plezierig was. En dat gold ook voor de rest van het personeel, want er stond veel te gebeuren nu de dienst per 1 januari 1985 overging naar de Regionale Bedrijfs gezondheids Dienst. Het is altijd bijzonder triest om van kollega's afscheid te moeten nemen. Partir, c'est mourir un peu Anneken koos dit beroep vanwege het ver zorgende karakter dat verplegen nu een maal met zich meebrengt. Na in Rotterdam in het Bergweg- en het Ha venziekenhuis te hebben gewerkt en daar na in een klein ziekenhuis in Zwitserland, heeft Anneken Willems zich toegelegd op de kuratieve bedrijfsverpleegkunde. Dit betekent het geven van eerste hulp bij on gelukken en patiënten bijstaan als zij ziek worden. Dit werk ervaart zij als een bevredi gende taak, vooral omdat dit werk haar, ui teraard, in aanraking brengt met mensen. En mensen wil zij graag om zich heen heb ben, ook in haar vrije tijd. Het zal u niet ver rassen dat na een jaar in Zwitserland te hebben gewerkt, zij nog steeds, en nu al 12 jaar, haar jaarlijkse vakantie besteedt aan, ja hoor, alpine skiën. Zij heeft, maar alleen voor de grotere gezelligheid na het skiën, Zwitserland verruild voor Oostenrijk. Over dag, van 's morgens vroeg tot een uur of vier 's middags aan het grote werk, maar na het diner je heerlijk storten in wat heet de après-ski. Heerlijk vindt ze dit, genieten In het eerste nummer van het WF-Nieuws was op pag 7 een bon opgenomen, waarin U werd uitgenodigd deze bon ingevuld te retourneren indien U dit Nieuws-magazine wilt blijven ontvangen. En dat heeft U gedaan! Bij het ter perse gaan van dit tweede num mer mochten wij al bijna 1000 "abonne menten" noteren. De redaktie is daar ge weldig verheugd over! met vrienden en vriendinnen. Maar terug naar de werf. Waarom, mevrouw Willems, heeft u zich kandidaat gesteld voor de O.R.? Het antwoord van Anneken Willems luidde als volgt: "Ik ben totaal niet zo politiek gericht, ik bedoel niet meer dan een gewo ne werkende vrouw. Maar door de noodza kelijke bezuinigingen van de laatste tijd en de afbouw van een aantal verworvenheden van de laatste jaren in met name de Be drijfsgezondheids Dienst wil ik mij aktiever opstellen. Ik wil erbij zijn, met wat er op sta pel gezet wordt en wat er gaat gebeuren. Vanuit de positie van O.R.-lid denk ik datje meer kunt doen voor de werf en de mensen Ik ben van plan om er veel tijd aan te wijden, want ik vind het belangrijk". Heeft u nog belangstelling voor O.R.-kom missies? "Uiteraard spreekt het werk in de "Kommis sie Veiligheid, Gezondheid en Welzijn" mij Een bijkomend aspekt mogen wij U zeker niet onthouden. Talrijke inzenders deden de bon vergezeld gaan met een bijschrift of van een aparte brief, kaartje of zelfs felicita- tiekaart, waarin zij uiting gaven aan hun vreugde dat de werf aan het terugkomen is, en dat het WF-Nieuws teruq_van wegge weest is: kortom Wilton-Fijenoord kwam weer terug in het gezin. Veelal bevatten de brieven en kaarten erg aan, maar de "Kommissie Vorming en Opleiding" heeft ook mijn belangstelling". Deze laatste opmerking leverde mevrouw Willems een uitnodiging op om de Bedrijfs- school te komen bezichtigen. De laatste vraag van de interviewer luidde: "Hoe vindt u het nu, om met en tussen al die mannen, uw werk te doen, per slot van rekening blijft een werf een mannengemeenschap"? "Ik vind het fijn, want je staat in de belang stelling, er zijn meer mannen dan vrouwen op de werf. Ze behandelen me gelukkig op een gelijkwaardige manier, maar toch zijn ze denk ik aardiger tegen mij dan tegen hun kollega's. Erg leuk!!! Hoe ik over de O.R.- vergaderingen denk van de laatste twee maanden? Daar heb ik nog geen kommen- taar op. Ik moet nog zoveel leren en naar zoveel luisteren. Ik geloof wel dat het erg komplex is, maar ik heb er zin in en ik doe mijn best"! mooie herinneringen aan de aktieve werf- periode, maaralle inzendingen droegen als kenmerk de felicitaties aan direktie en werknemers bij het kontinueren van de werf Wilton-Fijenoord. Oud WF'ers die zich niet aangemeld heb ben voor toezending van het WF-Nieuws kunnen dat nog doen. Het adres is: Postbus 22 3100 AA Schiedam t.a.v. de Redaktie Helaas moeten wij de oud-Wilton-Fijenoor- ders, die om een kalender verzocht heb ben, teleurstellen. Mede door financiële oorzaken heeft alleen de huidige beman ning van de werf de kalender ontvangen!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 3