De O.R.-kraan Heden en toekomst van de Veiligheid- en Milieu Dienst pagina 6 WF-Nieuws Na de verkiezing van de nieuwe O.R. - zie WF-Nieuws januari 1985 - ziet U hier de juiste opstelling. Van rechts naar links en van beneden naar boven herkent U: A.J. Etman, H. Braad, D. Benner, H. Roodenburg, W.J. van Schellebeek, G. Zeilstra, J. de Grooten H.M. Zagwijn. In het contragewicht: H. de Hoog, U. Topaloglu en T. Kuipers. Vervolgens: R. Körleyen, R. van Vlier, C.H. Monfrooy, R. Pronk, A. Trouwborst, J.H.M. v.d. Heiden, Mevr. A. Willems en tenslotte M.C. Oranje en J. Hoogvorst. Het taakveld van de Veiligheid- en Mi lieu Dienst valt uiteen in twee hoofd groepen te weten Veiligheid enerzijds en het Milieu anderzijds. Veiligheidsdeskundige Ing. H.P. de Puy De Veiligheidsdienst van dit ogenblik is een voortzetting van die uit de tijd direkt na de Tweede Wereldoorlog, welke toen werd opgericht als gevolg van de zorg die men had over het grote aantal ongevallen dat toen plaats vond. In die tijd werd de Veiligheidsdienst ge- ruggesteund, afgezien van het beleid dat door de direktie gevoerd werd, door de Veiligheidswet 1934 en de daarbij behorende Veiligheidsbesluiten. Op dit ogenblik is sinds 1 januari 1983 de eerste fase van de ARBO-wet van kracht. In de praktijk komt dit alleen nog neer op: handhaving van de bestaande si tuatie, grotere betrokkenheid van de werknemers (O.R.), intensievere begeleiding door de Arbeidsinspektie. De taken van de Veiligheidsdienst in het kader van de bevordering van de Veiligheid en de Hygiëne van het Ar beidsmilieu zijn nu ondermeer: onderzoek naar de toedracht van ongevallen, rapportages omtrent de toedracht van ongevallen, registratie van ongevallen mede aan de hand van letsel-registratie, peiling van gevolgde werkmetho den, verstrekking van adviezen omtrent werkmethoden ter verbetering van betrokken werksituaties, periodieke bedrijfsbezoeken op de werkplek, voorlichting in verband mer ar beidsomstandigheden, opstelling bedrijfs-veiligheidsvoor- schriften, verzorging vrijstelling/ontheffing t.b.v. bedrijfsvoering, externe kontakten met Arbeids In- spektie e.d. (zie pag. 7)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 6