WILTON r FIJENOORT NIEUWS Reflagging m.v. 'Avon Forest' In dit nummer: 60 jaar 8 3 maandelijks Nieuws Magazine 46ste jaargang no. 3 - juni 1985 Deze blik op onze werf mogen wij u niet onthouden. Dit was het beeld van de laatste maanden. Een verheugend verschijnsel! Relatief veel opdrachten zelfs in de bekende, slappe winterperiode. Hieruit blijkt dat de klanten de weg naar onze werf duidelijk hebben terug gevonden. Jubileumviering 2 De 'Scheepsbouwwerkplaatsen' afd. Nieuwbouw (slot) 3 Beste leerling van het jaar 3 Gezien op de werf 4 WF neemt deel aan tentoonstelling in Nigeria 6 De snelste postbode 7 Wilton-Fijenoord Harmonie betekende dit dat het C02 leiding systeem vernieuwd moest worden om aan de eis te kunnen voldoen dat het gehele schip in 6 seconden metC02 gevuld moet kunnen worden. Tevens zijn uitgebreide werkzaamheden verricht aan de sloepen, diverse pijp- systemen, ketels enzovoort. Na het dokken bleek het schip een bodemschade te hebben, die eveneens door ons werd hersteld. In verband met deze veelzijdige verbouwing was een reparatieteam samengesteld met kantoor in machine fabriek 2, tweede etage. Hier had tevens de rederij een kantoor met tien man bezetting. Na uitgebreide stabiliteitsproeven en het testen van alle systemen, is het schip met de nieuwe naam 'FEDERAL LAKE' op 27 april van onze werf vertrokken. Van half februari tot half april 1985 heeft Wilton-Fijenoord een omvangrijk karwei uitgevoerd op het autotransportschip m.v. 'AVON FOREST'. Het schip is onder Amerikaanse vlag gebracht, zogenaamde 'reflagging', hetgeen betekent dat het schip aan de eisen van de Amerikaanse scheepvaart wetten, met name van de United States Coast Guard, moet voldoen. 'Een van de twee zijdeuren in geopende toestand'. Deze eisen zijn zeer streng speciaal op het gebied van de veiligheid en brand bestrijding. Voor de accommodatie betekende dit dat alle scheidingswanden tussen gangen en hutten evenals de beschieting tegen de buitenhuid en de machinekamerschacht geheel vernieuwd moesten worden, inclusief de isolatie ter plaatse. Voor de C02 brandblusinstallatie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 1