De 'Scheepsbouwwerkplaatsen' afd. Nieuwbouw (slot) Beste leerling van het jaar WF-Nieuws pagina 3 De Hout-Aluminium werkplaats is sinds zeven jaar voor het grootste gedeelte overgegaan op het verwerken van aluminium voor de marineschepen. De meubels worden nu gemaakt van aluminium in plaats van hout. Daarnaast de inrichting voor berg plaatsen, beschietingen en plafonds voor hutten en salons. Met dit materiaal wordt het schip nu bewoonbaar gemaakt en fraai aangekleed. Op de eerste verdieping is alles ingericht en veranderd voor de verwerking van dit materiaal en gezegd moet worden dat de overschakeling tot volle tevredenheid is gelukt. Toch blijft de rechtgeaarde timmerman nog steeds hunkeren naar een mooi stuk hout. Dat er regelmatig weer veranderingen optreden is twee jaar geleden gebleken toen de motafzuig veranderde van een externe afzuiging naar een interne installatie waardoor de mot schoner kon worden afgevoerd, en het energieverbruik, voor verwarming van de werkplaats, drastisch kon worden beperkt. Dit soort vernieuwing zien we ook bij de conserveringsafdeling. Reeds tijdens de periode van surséance van betaling werd de basis gelegd om het staal milieutechnisch beter te gaan stralen. Sinds een klein jaar is daar namelijk een gritstraal-installatie in gebruik waarbij het grit wordt gerecirculeerd, ontdaan van stof om daarna weer gebruikt te worden. Voorheen werd het grit eenmalig gebruikt waardoor tonnen afval afgevoerd moesten worden die het milieu belastten. In de conserverings- loodsen worden zoals eerder vermeld alle bij WF vervaardigde onderdelen voor onze schepen definitief behandeld. Het conserveren wordt uitgevoerd door een onderaannemer in goed overleg met WF waarna een van een verflaag voorzien halfprodukt wordt toegeleverd aan de afdeling Montage voor verdere samenbouw om tenslotte te resulteren in een gereed schip. Wellicht overbodig valt te vermelden dat alle werkplaatsen tevens als toe leverancier voor onze afdeling Reparatie dienen. P. J. Janssen Lichtelijk fronzend, geachte lezer, kijkt u naar de titel van deze tekst. Naast de sterkste man, de mooiste film, de prachtigste vertolking en de kleinste voetballer, nu ook de beste leerling van de bedrijfsschool? Jazeker! Tijdens de ouderavond voor de examen leerlingen op 25 april werd de beste leerling bekend gemaakt en ontving hij de Ir Bart Wilton Prijs 1985 uit handen van de Chef Vorming en Opleiding. Deze prijs, die nu voor de zevende maal is uitgereikt, werd ingesteld in juni 1977 naar aanleiding van de pensionering van de toenmalige directeur Ir Bart Wilton. De winnaar, gekozen uit de beste leerlingen van de zeven beroeps richtingen die de Bedrijfsschool telt, hoeft niet persé de beste examen resultaten te hebben, maar bezit wel een aantal karaktereigenschappen, die hem boven de anderen doet komen. Sportiviteit, inzet, omgang met collega's en leraren, om maar enkele eigen schappen te noemen, moeten gedurende de twee-jarige bedrijfs- schooltijd er wel uitspringen bij een serieuze kandidaat. Na de inleiding van de heer Valk nodigde de spreker de 'genomineerden' uit naar voren te komen. Dit waren: Hans Minkema uit de klas Cor Poldervaart uit de Ugur Kahramanoglu uit de André van de Voorden uit de Urtan Kulup uit de Ton Tinkhof uit de Hans Weeda uit de Hierdoor was de spanning al aardig opgelopen en ontlaadde zich in een luid applaus toen tenslotte de beste leerling van deze zeven kandidaten werd bekendgemaakt. De Ir. Bart Wilton Prijs 1985 werd symbolisch overhandigd aan Ton Tinkhof, derdejaars leerling Bankwerken uit de klas van leraar Altena. Op 27 juni aanstaande gaan genoemde jongelui met de heer Altena een excursie maken onder andere naar de KLM en zullen op de terugtocht een bezoek brengen aan Mevrouw Wilton in Driebergen. Zij zal dan de prijs, die naar haar echtgenoot is vernoemd, over handigen aan Ton Tinkhof, een waardige winnaar! Proficiat jongelui! Urtan Kulup (niet aanwezig) bezocht de avond-MTS. Constructie Bankwerken Scheepsmetaalbewerken Scheepsconstructiewerken Pijpenbewerken Machinaal Verspanen Machine Bankwerken Booglassen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 3