i de Werf 11 uA ROTTERDAM Bulgaarse schepen voor reparatie aan de werf m.s. 'Pride of Free Enterprise' WF-Nieuws pagina 5 Sinds enige jaren een vertrouwd beeld op onze werf vanwege een goede en intensieve relatie met Bulgaarse rederijen. Het betrof deze keer twee trawlers annex visverwerkingsschepen, genaamd Kaprela en Sagita, die een uitgebreide reparatie-beurt ondergingen aan zowel het machinegedeeite als de visverwerkings-fabrieken, wat voor de werf toch niet direkt routinewerk was. Veel improvisatietalent was nodig om in samenwerking met de scheeps bemanning diverse lopende banden, visfileer-en vismaalmachines te repareren. Ook veel pijpreparatie was aan de orde, bij elkaar een karwei dat toch in een korte kontrakttijd werd uitgevoerd. Ook het motorschip Albena, een vertrouwd type schip op onze werf, alweer het derde en het laatste schip dat op onze werf van vier nieuwe hoofd motoren werd voorzien en tevens omgebouwd werd voor gebruik van zware brandstof. Dit diepvrieslading- m schip kreeg ook nieuwe isolatievloeren in de vier vriesruimen, geschikt voor 20° Celsius onder nul. Deze totale ombouw kon beschouwd worden als routinewerk, vanwege het herhalings- effekt. Van Townsend Thoresen ontvingen wij de opdracht voor een nooddokking. De schroefas-afdichting (patent) van de middelste schoefas lekte. Hiertoe moest het roer uitgenomen worden, de schroefas naar buiten getrokken om het patent van nieuwe ringen te voorzien en het geheel werd weer gemonteerd. Maandagochtend, 25 februari werd het schip ingedokt. Vrijdagochtend werd weer uitgedokt en is het schip naar zee vertrokken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 5