De snelste postbode '3 en 2 daagse cursus O.R. WF-Nieuws pagina 7 Vele herinneringen werden opgehaald. Daarnaast trok het model van de Sea Dragon onderzeeboot veel aandacht. Omdat de Nigeriaanse Marine (nog) niet over onderzeeboten beschikt, werden vele vragen gesteld en werd met veel belangstelling geluisterd naar de uitleg. De marine-week werd besloten met een party op zondag 5 mei, waarbij naast veel Nigeriaanse hoogwaardigheids bekleders ook buitenlandse vertegen woordigers blijk van belangstelling toonden, onder andere de Amerikaanse en Russische ambassadeurs waren aanwezig. Na een officieel slotwoord van de Nigeriaanse Minister van Defensie behoorde deze marine-week tot het verleden. Op maandagavond om circa 24.00 uur vlogen wij met de KLM weer richting Amsterdam. Terugblikkend kunnen wij zeggen, dat WF veel good-will gekweekt heeft door haar deelname aan deze tentoonstelling. buitenlandse relaties, teneinde nog sneller en dus meer alert te kunnen reageren. Overigens kan dit 'faxbericht' er wellicht toe bijdragen, dat men ook in ons bedrijf opnieuw op deze nieuwe vorm van communiceren wordt geattendeerd, zowel ten behoeve van het binnenlands- als van het buitenlands verkeer. Een snellere postbode is namelijk bijna niet denkbaar.' Op 25-26-27 maart en op 25 en 26 april heeft onze ondernemingsraad een cursus gevolgd op de Volkshogeschool 'Olaertsduyn' in Rockanje. Het doel van deze cursus was bepaalde aspecten van wat het OR-werk met zich meebrengt nader toe te lichten c.q. te bespreken. Hieronder een kort verslag. Na aankomst op de eerste morgen werden wij ontvangen door onze cursusleider Karei van der Hengel, waarna de kamers werden opgezocht en kleine corveetaken werden toebedeeld. De rest van de morgen kregen we een toelichting op het ontstaan van de ondernemingsraden. De middag werd besteed aan het uitdiepen van de wet op de OR. 's-Avonds werd ingegaan op de plaats waar een OR hoort binnen de organisatie van een bedrijf, waarna om 10 uur deze eerste dag ten einde was. De morgen van de tweede dag was ingeruimd om wat na te praten over het laatste onderwerp van de vorige dag. Gedurende de middag en de avond is er gesproken over het functioneren van diverse commissies en het oplossen van problemen als individueel OR-lid buiten de OR om. Op de derde dag kwam er een stuk vergadertechniek om de hoek kijken, waarbij in de middag het accent op de vergader-strategie en -taktiek werd gelegd. Op 25 en 26 april kregen we te maken met diverse onderdelen van de Arbowet, één en ander ondersteund met een voorlichtingsfilm. Ook was er een gesprek met een medewerker van de Arbeidsinspectie, de heer Meerhof. De OR was over deze (overigens goed georganiseerde en door Karei van der Hengel uitstekend geleide) cursus zeer tevreden en vooral de nieuwe OR-leden hebben er veel van kunnen leren. G. Zeilstra Uw hoofdredakteur had één dezer dagen een spoedbericht te verzenden aan de uitgever van uw WF-Nieuws. Hij meende de oplossing gevonden te hebben door zijn bericht als telex aan te bieden. Dat werkt immers nog heel wat sneller dat de 'gewone' post! Maar nee, op de Correspondentie-/Vertaalafdeling (annex Tekstverwerking), wist men een nog beduidend snellere oplossing: de FAX. Wat mocht dat wel zijn? De heer Noorlander, chef van de betreffende afdeling, begreep de wat verbaasde blik. Keurig gerangschikt naast de diverse telextoestellen toonde hij een apparaat dat er ogenschijnlijk uitzag als een kleine uitgave van het intussen zo vertrouwde foto-kopieerapparaat. De heer Noorlander aan het woord: 'Daar lijkt het apparaat niet alleen veel op, maar ook de werking ervan vertoont veel overeenkomst. Overigens, het FAX- apparaat is in huur van de PTT- Telecommunicatie. Het kan het eenvoudigst worden De foto toont Gabriëlla Ivasko aan het werk op de ■FAX'. omschreven als kopiëren via een telefoonverbinding. Men maakt telefonisch kontakt met de FAX-abonnee en nadat dit tot stand is gekomen, schakelt het FAX-apparaat over op de telefoonlijn. Het te verzenden bericht wordt bij het zendapparaat ingevoerd, dat de beeldinformatie omzet in elektrische signalen. Deze worden dus over de telefoonlijn verzonden en bij de ontvanger op papier weergegeven. Omdat het systeem werkt via het gewone telefoonnet, kunnen FAX- berichten in principe overal naar toe worden gezonden waar maar telefoon is, mits uiteraard de ontvanger over een FAX-apparaat beschikt en een systeem heeft dat overeenkomt met of soortgelijk is aan het onze. Is dat het geval, dan kan bijvoorbeeld bij dezelfde moderne apparatuur als thans bij ons in gebruik, de tekst van een A4 binnen een minuut worden overgebracht. Aangezien, als vanouds, de aktiviteiten van onze onderneming sterk inter nationaal zijn gericht, hebben wij onze nieuwe aanwinst met name onder de aandacht gebracht van onze vele

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 7