Wilton's grootste autobezitter Bezoek uit Oost Europa WF-Nieuws pagina 11 <0 O IX Met veel plezier wil ik u kennis laten maken met een Wilton-Fijenoorder die zo op het oog weinig verschilt van de doorsnee WF-functionaris, maar waar we toch iets bijzonders over kunnen vertellen. De overeenkomsten zijn duidelijk, hij is al ruim 20 jaar in WF-dienst - begonnen op de Bedrijfs- school als leerling pijpfitter en nu werkzaam in de Technische Dienst als Bedrijfsoperator Compressoren, centrale verwarming en air-conditioning. succes! Maar je kunt niet blijven bouwen, want waar laat je ze en wat doe je er mee? Om een lang verhaal korter te maken, onze verzamelaar besluit het enorme verzamelgebied te beperken en stort zich op het verwerven van zoveel mogelijk automodellen, schaal 1 43, en specifiek van personenauto's gebouwd tussen de twee wereldoorlogen in. Gedurende de 7 jaren dat hij nu bezig is, heeft hij talloze beurzen, verkopingen, tentoonstellingen etc. bezocht door het gehele land heen. Hij bezit nu een schat aan vakliteratuur over dit project en heeft in prachtige, zelfgebouwde vitrines tussen de 300 en 350 automodellen. Ongetwijfeld roept dit grote aantal bij u de vraag op: 'Waar laat je dat dan, Meneer Kramer?' en zijn antwoord luidt weer nuchter: 'In de huiskamer, slaap kamer en de gang!' Naast het actieve verzamelen is zijn grootste plezier ze regelmatig te verplaatsen, af te stoffen en er van te genieten. 'Is Mevrouw Kramer ook gelukkig met uw hobby?' En wat blijkt, mevrouw verzamelt even fanatiek als haar man. Alleen heeft zij zich toegelegd op het verzamelen van alles wat te maken heeft met de bejaarde kunstenaar Anton Pieck. En dit is eigenlijk het charmante van hun beide liefhebberij; zij gaan samen de beurzen af, bekijken samen de tentoonstellingen en bespreken eikaars aanwinsten. Een laatste vraag aan Gerrit Kramer. 'Is dit nu geen kostbare hobby?' 'Je kunt het zo duur maken als je zelf wilt en het geeft een enorme kick als je bijvoorbeeld in een Franse winkel voor huishoudelijke artikelen een paar modelletjes kunt kopen, terwijl die modelletjes wel al 20 jaar uit de productie zijn. Zijn naam is Gerrit Kramer (37). Fietsend van de ene trouble-spot naar de andere doet hij zijn werk met veel plezier. Daarnaast, voor het broodnodige evenwicht in zijn leven, beoefent Gerrit twee hobbies en, naar zijn zeggen, allebei even fanatiek, 's Zomers verslaat hij zijn energie op de tennisbaan in de WF-kleuren gedurende de competitie en 's winters laadt hij zich weer op tijdens het verzamelen van automodellen. Met andere woorden, hij is vrijwel het hele jaar bezig om Dinky Toys, Gorgi Toys-Matchbox, om een paar namen te noemen, te verzamelen. Als u, geachte lezer, tijdens het opruimen van uw zolder nog een auto op schaal 1 43 vindt, bel dan even Gerrit Kramer, werftelefoon 3232. Hij is altijd tot uw dienst. 'Hoe kom je nu aan zo'n hobby?' en 'waar begin je dan mee?' luidt onze vraag. Het antwoord is heel simpel. Tijdens een voetbalwedstrijd gaat hij onderuit en het blijkt dat zijn kniebanden ernstig zijn beschadigd. Dit betekent bedrust, maar de periode wordt wat lang. Gerrit is helemaal uitgerust en de verveling slaat toe. Zijn vrouw weet daar wat op en zij levert de patiënt een prachtige bouwdoos om een automodel in elkaar te plakken. Dit was een reuze Een Poolse delegatie onder leiding van de heer Tadeusz Zylkowski, commercial counsellor van de Poolse Ambassade te Den Haag wordt hier begroet door de acquisitie-managers van resp. de Nieuwbouw en de Reparatie t.w. de heren M. Th. Koot en H. König.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 11