de Werf S INDIAN m Nauwe samenwerking leidt tot spectaculair reparatiekarwei WF-Nieuws pagina 5 H G&iy tii Via de Technische Dienst van 'Sealink' in Harwich, ontvingen wij het bericht, dat op de 'ST. NICHOLAS' een drijfstang van hulpmotor no. 3 door de cilinderbalk was geslagen. Repareren was niet meer mogelijk, zodat een nieuwe cilinderbalk en diverse andere machine-onderdelen door de rederij bij Wartsila in Finland besteld moesten worden. Omdat H.V.O. de vertegenwoordiging heeft van deze motoren en een uit gebreid magazijn heeft van reserve onderdelen hiervoor, besloot de bedrijfsleiding van W.F. en van H.V.O. deze 'haastklus' gezamenlijk te klaren. Vlaardingen-Oost zou enige monteurs laten meevaren om de beschadigde motor geheel te demonteren. Daarna zou het schip bij W.F. aan de werf komen (dus één reis uit de vaart gehaald worden), om een transportgat in het grote autodek boven de hulpmotor te branden; daarna zouden de diverse leidingen, zoals uitlaatgassen van hulp motor en ketel worden weggenomen om het transportgat vrij te maken. Wanneer dit allemaal gebeurd was, zou de beschadigde cilinderbalk aan geslagen worden en door middel van mobiele kranen uit de machinekamer getakeld worden en op een dieplader, die op het autodek stond, geplaatst en afgevoerd worden. Omdat het schip iedere avond in Hoek van Holland is, werden door de betrokken werkmeesters verschillende bezoeken aan het schip gebracht om de toestand in ogenschouw te nemen en de te verwachten werkzaamheden zo goed mogelijk voor te bereiden. Enige tijd later werd nogmaals door 'Sealink' naar W.F. gebeld met de mededeling, dat door diverse oorzaken het niet mogelijk was het schip bij W.F. voor eerdergenoemde werkzaamheden af te meren, en of W.F. het karwei maar even in Harwich wou uitvoeren. Na enig overleg werd besloten deze uitdaging aan te nemen. Toen H.V.O. zover met de motor was, dat wij er bij konden, werd er een autobus gehuurd, die het W.F.-personeel 's avonds naar Hoek van Holland bracht om in te schepen. Tevens werd de nieuwe cilinderbalk in Hoek van Holland aan boord gereden en 3 stuks mobiele kranen op het grote autodek geïnstalleerd. Gedurende de oversteek mocht er niet gewerkt worden vanwege het brandgevaar. Tijdens het werk in Harwich hadden wij geen gebrek aan belangstelling, want diverse keren kwam de Technische Dienst aan boord om de werkzaam heden in ogenschouw te nemen. In de niet misverstane blikken viel wel af te lezen, dat ze er weinig vertrouwen in hadden, dat wij het karwei binnen de gestelde tijd zouden klaren. Gedurende het verblijf aan boord werden wij met de nodige zorgen omringd; de maaltijden die geserveerd werden waren van prima kwaliteit. Zelfs toen de passagiers allang van boord waren, was er een speciaal koud buffet voor 's nachts voor de Wilton boys gereedgemaakt. Om circa 03.00 uur in de ochtend was het karwei geklaard, een brandslang werd uitgerold om de dekplaat, die het transportgat gevormd had en die weer aangebracht en gelast was, op zijn waterdichtheid te testen. De diverse leidingsystemen werden door de werktuigbouwkundigen van het schip getest en in orde bevonden. Het gereedschap werd opgeruimd, de kraanwagens werden weggereden en het autodek werd opgeklaard. Toen om circa 08.30 uur de Technische Dienst weer aan boord kwam, konden zij hun ogen niet geloven en sprak men zijn bewondering uit. De beschadigde cilinderbalk werd door een truck op de kade gereden en men begon met het inschepen van de passagiers. Even later reden de vracht wagens weer over het autodek, alsof er niets gebeurd was. Later hoorden wij dat de rederij een reserveschip 'stand-by' gehouden had, maar van haar diensten hoefden zij gelukkig geen gebruik te maken. Om ongeveer 12.30 uur vertrok het schip uit Harwich met bestemming Hoek van Holland. Toen wij 's middags naar de grote eetzaal gingen om te lunchen, werd er medegedeeld dat wij konden 'borrelen' op kosten van de rederij. Gedurende de oversteek was het prachtig mooi weer en genoten wij van de mooie zeereis. Slot op pagina 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 5