Modernisering beide hoofdmotoren van ms 'Nedlloyd Hoorn' door WF uitgevoerd WF-Nieuws pagina 9 Vervolg van pagina 5 Om circa 19.00 uur werd het schip afgemeerd aan de Harwich steiger in Hoek van Holland, waar wij opgewacht werden door het hoofd van de productie. Even later kwam ook de autobus aanrijden, die ons weer naar Wilton bracht. Bij aankomst in Hoek van Holland stonden ook de monteurs van H.V.O. weer klaar om tijdens de diverse reizen de motor weer op te bouwen en in bedrijf te stellen. Ook dit gedeelte van het karwei verliep zeer voorspoedig en in korte tijd stond de motor weer in bedrijf. Resumerend kan men stellen dat door de enorme inzet en vakbekwaamheid van ons personeel van alle sectoren in de reparatie (waarvan wij op onze werf nog gelukkig heel veel in huis hebben) bovengenoemde werkzaamheden in een zeer korte tijd zijn uitgevoerd, en wat nog belangrijker is, tot volle tevredenheid van de 'klant'. J. Aken Na het lossen van haar lading containers in de Rotterdamse haven, werd het m.s. 'Nedlloyd Hoorn' op zaterdag 20 juli verhaald naar onze werf en afgemeerd in dok 8. Maandagochtend werd begonnen het schip in dok droog te zetten, gevolgd door een inspectie van het onder waterschip door vertegenwoordigers van de rederij en classificatie bureaus. Het verfprogramma werd vastgesteld en men begon met het stralen en verven van de scheepshuid. Er werden stellingen gebouwd rondom beide 4-bladige schroeven, omdat deze vervangen moesten worden door twee 3-bladige schroeven, welke geleverd werden door de alom bekende firma 'Lips'. Tevens werden de werkzaamheden aangevangen aan de beide hoofd motoren, t.w.: cilinderkoppen werden losgenomen en naar het luikhoofd getransporteerd, zuigers, voeringen, brandstofpompen en verstuivers werden gedemonteerd en naar de machinefabriek gebracht, om daar vernieuwd, c.q. aangepast te worden. Een groot aantal leidingen in de Welwillend afgestaan door Ups Drunen. machinekamer werd vernieuwd en gewijzigd. Verder werden nog diverse reis- reparaties uitgevoerd, zoals ondermeer het aanbrengen van vulstukken onder de luikdeksels. Toen het einde van de werkzaamheden in zicht kwam, werd het schip verhaald naar plaats 29 om proef te draaien. De 15e augustus werden de werkzaam heden beëindigd en werd het schip weer aan de reder opgeleverd. Tot maandagochtend is het schip aan de werf blijven liggen, waarna zij voor belading naar Zeebrugge vertrok. J. Aken

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 9