Diploma-uitreiking 88 jaar oud en still going strong WF-Nieuws pagina 3 Medio oktober vond op een vrijdag middag de diploma-uitreiking plaats van de SOM-diploma's (v.h. Bemetel) aan 68 oud-leerlingen. In de kantine van de Bedrijfsschool werden deze 'ouderen' ontvangen door hun leraren en onmiddellijk getracteerd op koffie met koek. En dat was wel verdiend! Ook was de bedrijfsleiding goed vertegenwoordigd evenals de Commissie Vorming en Opleiding van de Ondernemingsraad. Om precies 15.30 uur opende de Chef Vorming en Opleiding deze plezierige bijeenkomst en hij constateerde met vreugde dat bijna alle oud-leerlingen, inclusief diegene die in Militaire Dienst in Duitsland gelegerd zijn, naar de werf waren gekomen om hun diploma op te halen. Tevens vermeldde hij dat alle leerlingen op één na uit dit examenjaar, een baan gevonden hadden. De één met wat meer moeite dan de ander. Proficiat!! Daarna kreeg de heer Van de Geer, chef van de Bedrijfsschool, het woord en hij overhandigde op zijn eigen wijze de diploma's met voor elke leerling een toepasselijk woord. Hieruit mag wel geconstateerd worden dat de heer Van de Geer zijn klantjes kent. De school- oudste van dit jaar 1984-1985, Ton Tinkhof, bedankte in zijn speech de leiding en de leraren voor hun onver moeibare inzet. Het spreekt vanzelf dat de heer Valk in zijn slotwoord zich hier volledig bij kon aansluiten, alleen hij breidde zijn dank uit naar de bedrijfs leiding van WF voor hun goede zorgen tijdens de stages van deze leerlingen en hoopte op continuering en zelfs uitbreiding van het aantal stageplaatsen. Ook werden de consulenten van de SOM en de leraren van de KMBO- scholen in de algemene dank betrokken. Daarna bleven de gasten nog enige tijd samen om met het glas in de hand na te kaarten over de belevenissen in de school en in het vormingskamp te Hilvarenbeek gedurende hun twee jaar! Het hierboven afgebeelde plezierjacht, het ms 'Elisabeth' zou zo via de Hiswa- tentoonstelling bij zijn huidige eigenaar terecht gekomen kunnen zijn. Niets is echter minder waar! Een van de medewerkers van Bureau Veritas, een van de internationale classificatie bureaus waar onze werf veel zaken mee doet, had bovengenoemd jacht afgemeerd zien liggen in de haven van Middelharnis. Hij had bij geruchte vernomen dat het scheepje heel lang geleden zou zijn gebouwd bij Wilton en wilde uiteraard de waarheid boven water halen. Hij herinnerde zich dat het Wilton- Fijenoord Nieuws (oude stijl) een rubriek had, 'Uit de oude doos' en vroeg ons om informatie. En inderdaad, in één van de gepubliceerde artikelen 'Uit de oude doos' lazen wij dat in 1897 door N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheeps werf te Rotterdam onder bouwnummer 97 werd gebouwd een stoomsloep - 'Inspecteur Rose' - met de afmetingen 20,51 x 3,75 x 1,75 m en een voort stuwing die 92,5 pk opleverde. De opdrachtgever was de Nederlandse Regering. De huidige eigenaar, de heer Bol, wonend in Naaldwijk, voortkomend uit een schippersfamilie, heeft de 'Inspecteur Rose' in onttakelde toestand weggehaald bij een scheepssloperij. Geheel eigenhandig heeft hij het wrak omgebouwd tot het fraaie plezierjacht 'Elisabeth'. De ketel en de stoommachine zijn vervangen door een moderne diesel motor. Informatie bij de eigenaar leert ons verder dat hij in zijn vrije tijd, de weekeinden uiteraard, met zijn vrouw en beide zoons het schip in 10 jaar tijd weer varensklaar had. De jongens waren 10 en 12 jaar toen hun vader aan zijn hobby-job begon en zij vierden hun 20ste resp. 22ste verjaardag varend aan boord van het volledig gerestaureerde schip. De 'Elisabeth' heeft in haar tweede leven al heel wat binnenwateren van Nederland, België, Frankrijk en Duitsland bevaren. En als echter Wiltonners zeggen we: 'Zo hoort dat ook!'

Wilton Fijenoord Nieuws | 1985 | | pagina 3